Верховний суд США заборонив патентувати геном людини - 1334259531 vsemu vinoy genyВерховний суд США вирішив, що людські гени не можуть бути запатентовані компаніями, але водночас дозволив патентувати штучно синтезований генетичний матеріал. “Природнє ДНК є “витвором природи і не може бути запатентоване” –  йдеться в рішенні суду.

Позов, що його задовольнив суд, стосувався компанії Myriad Genetics, яка отримала патент на гени BRCA1 і BRCA2, що підвищують ризик раку грудей і яєчника. Суд визнав знахідку компанії важливою і корисною, але, згідно з вердиктом, навіть найбільш важливі відкриття в науці не гарантують видачі патенту на них за американськими законами.

Опоненти компанії заявляли, що видача патентів на виявлені гени може призвести до того, що юридично вони належатимуть компанії-першовідкривачу. Це, на їхню думку, створить монополію на подальший пошук мутацій і можливих засобів боротьби з генетичними захворюваннями і зашкодить конкуренції, вважають вони.

Компанія Myriad Genetics заявляла, що вона не намагається запатентувати нічиї гени, а просто виділяє їх з ДНК і створює в лабораторних умовах копії, які вже можуть бути запатентовані.

Уряд США вже видав патенти приблизно на чотири тисячі окремих людських генів, в основному приватним компаніям і університетам.

За матеріалами РИАНОВОСТИ 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *