Інфекція може стати причиною розвитку діабету в дітей - 1227621674 diabet 1Дослідження, проведене вченими з університету Ньюкасла, встановило, що однією з причин виникнення діабету в дітей є інфекційна хвороба, яку поширюють дикі тварини. Британські вчені вели спостереження за дітьми, які страждають від діабету, і в результаті встановили, що це аутоімунне захворювання може бути викликане зовнішніми чинниками.

На відміну від діабету другого типу, що виникає найчастіше у зрілому віці, діабет першого типу вражає дітей і підлітків, а його виникнення не пов’язане зі стилем життя або ожирінням. Хвороба починає розвиватися в той момент, коли в організмі пприпиняє вироблятися інсулін, і пацієнти з діабетом  змушені регулярно робити ін’єкції цієї речовини. Тим часом науковці провели дослідження випадків виникнення діабету в північно-східній частині Великої Британії і виявили існування шестирічних циклів. Ці цикли мали регулярні піки захворюваності, що виникали в певний сезон.

На цій підставі дослідники припустили, що діабет першого типу може поширюватися інфекційним способом і, цілком можливо, що розносниками інфекції є тварини. Ця інфекція «вмикає» аутоімуні реакції у сприйнятливих людей. Отже, вчені вважають, що крім генетичної схильності до діабету, причиною його виникнення можуть стати також й інфекції.

Британські фахівці схильні думати, що розносниками інфекції є гризуни, бо вона не передається від однієї людини до іншої. Дитина заражається цією хворобою, якщо контактує з твариною або з’являється в місцях їх скупчення. Але зовсім не обов’язково, що в дитини виникне діабет першого типу. Таке явище буває доволі рідко і вражає дітей, імунна система яких ослаблена.

За матеріалами МедВести 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *