В Австралії випробували систему транспортного GPS оповіщення - gps1Залізничні переїзди залишаються однією з найбільш аварійно небезпечних ділянок автомобільних доріг. Несправна світлова та звукова сигналізація, неуважність водіїв і бажання проскочити перед потягом, сподіваючись на удачу, часто обертаються загибеллю людей.

Активні системи безпеки, такі як автоматичні шлагбауми, світлові сигнали і підйомні бар’єри, можуть знизити ризик аварій на залізничних переїздах, однак вони дорогі в установці і обслуговуванні. Звичайні пасивні знаки та попередження, навпаки, майже нічого не варті, але також неефективні.

Рішенням проблеми може стати так звана інтелектуальна транспортна система (Intelligent Transport System, ITS), що використовує сигнали системи навігації GPS і спеціалізовану зв’язок ближнього радіусу дії (DSRC) і допоможе скоротити число дорожньо-транспортних пригод. Комплекс дає змогу здійснювати обмін інформацією між автомобілями, залізничними складами і об’єктами транспортної інфраструктури. Розробник – Університет Латроб (Австралія).

При наближенні автомобіля до переїзду, на який от-от виїде поїзд, ITS попередить водія світловою та звуковою сигналізацією. Інтенсивність і гучність сигналів зростатиме залежно від скорочення відстані між машиною і залізничними шляхами. Передбачається, що адекватний водій зможе завчасно прийняти правильне рішення і уникнути виїзду на рейки перед потягом.

Випробування ITS проводилося на міських та обласних переїздах за участі приблизно 100 автомобілів і поїздів, обладнаних необхідною електронікою. Результати, як зазначається, «перевершили очікування». Деякі нові автомобілі почнуть оснащувати системою з 2014 року.

За матеріалами Комментарии 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *