17 червня за участі голови Київської облдержадміністрації Анатолія Присяжнюка в педіатричному центрі дитячої лікарні Броварського району відбулося вручення нового обладнання для підтримки передчасно народжених дітей.

Голова Київської ОДА акцентував увагу на реалізації національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», у межах якого на Київщині триває робота зі створення перинатального центру. Його планують ввести в експлуатацію вже наступного року. За його словами, майбутній перинатальний центр, який функціонуватиме на базі КЗ КОР «Київський обласний центр охорони здоров’я матері і дитини», дасть змогу зменшити кількість патологій під час вагітності, а також значно скоротити малюкову та материнську смертність.

“Створення перинатального центру – це не лише відкриття добре обладнаного і відремонтованого медичного закладу. Насамперед, це нові підходи в організації перинатальної допомоги, освоєння нових медичних технологій та забезпечення сучасних стандартів надання допомоги”, – зазначив Анатолій Присяжнюк.

Поспілкувавшись із лікарями та ознайомившись з їхніми проблемами та успіхами, голова КОДА передав педіатричному центру нове устаткування, призначене для маленьких пацієнтів, які народилися передчасно, а саме: кювез для недоношених дітей, три термолампи, дві лампи чистого тепла, а також апарат УВЧ, електрокардіограф, електрофорез та інгалятор. Фотолампа для обігріву тримає тепло три тисячі години, що забезпечує швидке та ефективне лікування новонароджених. У подарунок отримали і монітор, за допомогою якого вимірюється частота дихання малюків та визначається насиченість киснем молодого організму.

“Це обладнання допомагатиме нам виходжувати новонароджених. Наприклад, ці лампи призначені для підтримки належного рівня температури тіла у малят. Належний результат досягається за 72 години перебування маленького пацієнта під лікувальною фотолампою. До того ж, дитина зовсім не потребує медикаментів, що доводить високу якість такого обслуговування” – сказала Ірина Ткаченко, завідуюча педіатричним відділенням.

За її словами, педіатричний центр дитячої лікарні обслуговує жителів Броварського району та міста і розрахований на 10 дітей. Наразі на терапевтичному лікуванні перебуває троє малят. Нещодавно у відділені було зроблено капітальний ремонт та реконструйовано палати й кабінети для проведення лікування новонароджених.

Київська ОДА

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *