Риболовля в Мексиканській затоці (внутрішнє море західної частини Атлантичного океану) справила незабутнє враження на підлітка з Флориди – він зміг покататися на 9-метровій китовій акулі. Неймовірна зустріч 19-річного американця з мешканкою морських глибин сталася в 30 милях (48 км) від узбережжя острова Каптіва. Недовго думаючи, хлопець стрибнув у воду і, схопивши 9-метрову рибу за спинний плавник, протягом 20 секунд катався на ній.

Поки китова акула мимоволі стала атракціоном і веселила Кріса, інші рибалки знімали забаву американця на відео, заохочуючи його своїми вигуками.
Але катання на морській мешканці тривало недовго – Крайс буквально відчув її невдоволення. “Коли я вхопився за плавник акули, то відчув опір і зрозумів, що їй це все не подобається, тому я відпустив рибу, от і все”, – так змалював хлопець свою пригоду. Пізніше Кріс розмістив 30-секундний ролик, знятий його друзями, на YouTube.

Морський біолог Брюс Ніл (Bruce Neill), який ознайомився з відео, пояснив, чому нешкідливі дії Кріса Крайса могли заподіяти шкоди морській мешканці.

“Коли люди протягом деякого часу контактують з тілом акули, вони здирають з нього слиз, що покриває рибу. А для здоров’я цих тварин дуже важливий захисний шар “, – підкреслив морський біолог. Крайс хвалився про “неймовірний досвід” на Facebook до тих пір, поки не дізнався про слова Брюса Ніла. Пізніше хлопець зізнався, що у нього і в думках не було заподіяти шкоду величній рибі.

“Наступного разу я не доторкнуся до цієї риби”, – пообіцяв Кріс місцевим журналістам.

Варто відзначити, що китові акули є найбільшими рибами і сягають у довжину 13 метрів. Але, незважаючи на свою назву і значні габарити, харчуються вони переважно планктоном і дрібною рибою.

Акул з сімейства китових не вважають за вид, що зникає, і кататися на них не заборонено законом, але, за даними журналу National Geographic, вони особливо вразливі, оскільки на Філіппінах продовжують полювати на цих риб.

За матеріалами FederalPost 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *