Зручний та доступний спосіб діагностики хребта розробив учень Малої академії наук України Сергій Дівянін. В основі винаходу школяра – малі акселерометри, прилади, що вимірюють прискорення. Прилад складається з гнучкого бандажу, в якому розміщені мікро-акселерометри (їх має бути мінімум 12-ть, максимум – 36-ть), мікроконтролер, передавач, приймач та рідкокристалічний дисплей. Цей бандаж накладається вздовж хребта на тіло пацієнта. «Спочатку відбувається початкове сканування хребта, потім пацієнт виконує задані рухи і відбувається повторне сканування. Отримані дані порівнюються», – розповів Сергій Дівянін в інтерв’ю. За його словами, дані мікроакселераторів, що містяться у бандажі, передаються до блоку первинної обробки і далі вже по радіоканалу або за допомогою стандартного паралельного ПТ-порту – на комп’ютер. «За допомогою спеціального програмного забезпечення ми побачимо стан хребта людини у візуальному режимі», – каже розробник.

Прилад школяра працює з комп’ютерною програмою – її молодий науковець зараз пише. «На екрані буде загальний вигляд хребта, а уражені зони – виділятимуться. Уся діагностика триватиме кілька хвилин, буде недорогою, адже сам апарат коштуватиме близько 500 гривень – залежно від кількості акселерометрів. Процедура не має жодних протипоказань, підходить навіть для дітей», – пояснив Сергій Дівянін. Школяр планує запатентувати свій прилад і мріє, щоб він працював в українських лікарнях.

Винаходом молодого науковця вже зацікавилася відома німецька фірма, що спеціалізується на розробленні та виготовленні медичної апаратури. Головний нейрохірург Києва Андрій Зозуля каже, що в арсеналі лікарів обов’язково має бути недорогий та оперативний метод діагностики. «Біль у спині дошкуляє сьогодні кожному восьмому мешканцю планети. Діагностика хвороб хребта – задоволення не з дешевих. Приміром, МРТ – магнітна резонансна терапія, коштує 500 гривень. Тож дешевші методи діагностики надзвичайно потрібні», – зазначив Андрій Зозуля.

Прес-служба МАН України

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу