Багато цьогорічних абітурієнтів скаржаться на те, що не можуть взяти участь у ЗНО через те, що дата проведення тестування співпадає з датою державної атестації у коледжі. Адже таким чином вони втрачають своє конституційне право на освіту. На жаль, подібні випадки трапляються майже у всіх регіонах країни. Освітній портал ПедПРЕСА звернувся за роз’ясненнями до директора Українського центру оцінювання якості освіти Ірини Зайцевої.

– Український центр оцінювання якості освіти не бачить своєї вини у ситуації, що склалася, адже календар проведення ЗНО у 2012 році був затверджений і оприлюднений ще у листопаді 2011 року, – прокоментували Ірина Зайцева. – Директори вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації дуже добре про це знали. Вони мали усі можливості, щоб «розвести» дати проведення ЗНО і державної атестації. Державний іспит проходить у декілька підгруп, тобто студент міг скласти його в інший день. Але деякі керівники не захотіли йти на компроміс. Ми склали перелік закладів, з яких надходили звернення студентів, і звернулися  до директора департаменту вищої освіти МОНмолодьспорту Юрія Коровайченка з проханням втрутитися у ситуацію і закликати ректорів до порядку. Ми отримали повне розуміння з боку департаменту. Тому можу повідомити усіх учасників ЗНО, що у «проблемні» коледжі був направлений офіційний лист з проханням перенести дні складання державних іспитів, які збігаються із зовнішнім незалежним оцінюванням.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

2 коментар до “Випускники коледжів зможуть скласти ЗНО без проблем”
  1. Добрий день!!!!!!!!!!!!!Підкажіть будь-ласка мені що робити в такому випадку коли
    1. я йду поза конкурсом і недобрала 1,5 бала, але ж є пільги, що вони ніякої ролі не грають??? Я просто не розумію!!!!

    1. Добрый день! Сформулируйте, пожалуйста, свой вопрос конкретнее: где именно Вы идете вне конкурса и какие у Вас льготы. Полный вопрос оставьте в разделе СТУЧАЛКА http://sch.pedpresa.com/cgi-bin/pnz/sl.cgi. Тогда на него ответят специалисты Министерства образования и науки, молодежи и спорта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *