Природа сприяє відновленню частини мозку - Swit01 21Розвитку творчого потенціалу сприяють прогулянки пішки. Існує ціла область досліджень (так звана екопсихологія), яка показує, що перебування на природі може добре впливати на психіку. Нове дослідження довело, що це також збільшує творчий потенціал людини.

Психологи з університету штату Юта та університету штату Канзас провели творчі випробування 56 чоловіків і жінок, які брали участь в 4-6 денних походах на Алясці, в Колорадо, штаті Мен і штаті Вашингтон. Звичайно, ніякі електронні пристрої не можна було брати з собою.

Перед тим як вирушити в дорогу, 24 туриста пройшли творчий тест. 32 туриста пройшли тест на ранок 4-го дня поїздки. У тесті учасникам було дано по 10 наборів з трьох слів. Для кожного набору вони повинні були придумати четверте слово, яке було б пов’язане з трьома іншими.

В результаті з’ясувалося, що чотири дні занурення в природу, подалі від мультимедіа і технологій, підвищує продуктивність у творчості та вирішенні проблем на 50 відсотків.

Одна з теорій припускає, що природа може сприяти відновленню частини мозку, що відповідає за виконавчі функції. Дослідження показали, що взаємодія з природою (або образи природи) можуть поліпшити ряд навичок і вмінь, в тому числі пов’язаних з постійною увагою, концентрацією і продуктивністю.

Дослідження не змогли визначити, чи були вигоди більше пов’язані з впливом природи або відсутністю технологій.

Природне середовище м’яко стимулює людину. Перебування на природі може також активувати ділянку мозку, який активізується під час спокійного проведення часу і займається інтроспекцією (або самоаналізом). У зв’язку з цим вчені радять людям якомога більше бувати на природі замість того, щоб ховати себе за моніторами комп’ютерів і смартфонів.

За матеріалами сайту directpress.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *