18 – 19 червня 2013 року в Києві у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбулася Міжнародна конференція «Цілі збалансованого розвитку для України».

У роботі пленарної сесії «План дій для України з реалізації рішень та рекомендацій Конференції ООН Ріо + 20: «Майбутнє, якого ми прагнемо» взяв участь та виступив заступник міністра освіти і науки України Борис Жебровський.

На конференції ООН рік тому Україна взяла зобов’язання до 1 вересня 2014 року запровадити у 70 університетах держави нові екологізовані навчальні програми. Борис Жебровський повідомив, що в грудні 2013 року передбачається проведення Міжнародної наукової конференції «Підготовка фахівців для сталого розвитку: досвід, проблеми, перпективи», спрямованої на виконання взятих Україною на конференції ООН «Ріо + 20» добровільних забов’язань і внесених у реєстр ООН під назвою «Екологізація освіти: внесок України». 

Заступник міністра підтримав учасників конференції у питанні щодо інтеграції екологічної освіти у зміст загальної середньої та дошкільної освіти. Крім того, в 11 класах введено обов’язковий предмет «Екологія» та запроваджено екологічний профіль навчання в старшій школі.

У позаурочний час учні загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів активно беруть участь у багатьох природоохоронних акціях, міжнародних проектах та програмах. Так, у цьому році українські школярі вибороли 2 золоті й 1 срібну медалі на Міжнародній екологічній олімпіаді, яка проходила в Туреччині.

Починаючи з 2010 року активізувалася робота щодо удосконалення навчально-методичного забезпечення шкільної екологічної освіти. Спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України розпочато роботу над новим поколінням відповідних підручників.

Учасники конференції підкреслили важливість формування екологічної свідомості, нової системи цінностей, екологічної культури, розвитку екологічної освіти, яка стає засобом гармонізації взаємодії людини і природи.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *