Молоко бадьорить - вчені - moloko2Всупереч поширеному міфу, активність мозку стимулює не цукор, а білок, вважають дослідники з Кембриджського університету в Об’єднаному Королівстві. Вони з’ясували, що білкова їжа допомагає людині прокинутися і повернути працездатність.

У гіпоталамусі людини є спеціальні клітини, які виробляють нейромедіатор орексин, що регулює енергетичний баланс організму і стимулює неспання. Порушення роботи цих клітин призводить до безсоння і збільшення ваги. Вчені з’ясували, що цукор блокує діяльність цих клітин. На думку авторів дослідження, це пояснює, чому люди відчувають сонливість після їжі.

Дослідники провели серію експериментів і з’ясували, що амінокислоти – будівельні блоки білка – стимулюють орексинові клітини значно активніше, ніж будь-які інші поживні речовини. Вони ж запобігають гальмівній дії цукру, дозволяючи людині залишатися бадьорою.

Вчені дійшли висновку, що орексинові клітини чутливі до балансу поживних речовин, а не до кількості їжі, що надходить в організм. На їхню думку, люди будуть більш уважними і зібраними після прийому їжі, в якій білки переважають над вуглеводами.

Таким чином, нежирні продукти, що містять повноцінний білок, можуть підбадьорити людини значно краще, ніж солодка газована вода або кава з цукром. Склянки молока буде достатньо.

За матеріалами dytyna.info

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *