Атлантичний океан зникне - 437693 SMALL 0 0Нещодавно виявлений в Атлантичному океані розлом земної кори може стати причиною зникнення його за 200-220 мільйонів років.

Дослідники з університету Монаша, Австралія, склали карту земної кори, що розташована  під поверхнею Атлантичного океану на захід від Піренейського півострова, на території якого розташовані Іспанія і Франція. Вивчивши дані цих географічних зон, вчені виявили розлом земної кори, який може стати новою зоною субдукції.

За словами керівника дослідницької групи Хоао Дуарте, в далекому майбутньому земні континенти будуть схожі на древній суперконтинент Пангею.

Розлом розташований на відстані 200 кілометрів на північний захід від Португалії.  Найімовірніше, він утворився внаслідок розлому євразійської тектонічної плити, однією з дюжини, що становлять всю площу земної кори.

“Там дійсно утворюється зона субдукції, але вона, так би мовити, перебуває на етапі ембріонального розвитку», – зазначив Дуарте.

Вчені припускають наступний сценарій: євразійська тектонічна плита трісне навпіл, утворивши окрему океанічну і континентальну секції, і тоді океанічна кора (яка складається з більш щільних порід) зайде під континентальну, тим самим зрушивши Північну Америку і Західну Європу одна до одної.

“Північна Америка і Піренейський півострів зрештою возз’єднаються, а потім з’явиться новий гірський масив, подібний до Гімалаїв», – каже Дуарте.

Команда геологів вже займається побудовою комп’ютерних і фізичних моделей, які пояснили б механізм утворення зон субдукції. Також учені планують продовжувати збирати дані, щоб зробити більш точні прогнози про геологічне майбутнє нашої планети.

За матеріалами КорреспонденТ.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *