У рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Інновації та перспективи розвитку дошкільної освіти України і Росії» 25 травня за участю заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського відбулася зустріч з головним редактором  журналу «Современный детский сад» Оленою Рівіною (м. Москва, Російська Федерація).

Участь у засіданні взяли: професор кафедри педагогіки та методики дошкільної освіти Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди Лариса Калмикова, Голова Всеукраїнської асоціації працівників дошкільної освіти Ніна Омельяненко, журналісти газети «Освіта України», інформаційного агентства «Наголос» та представники вітчизняних педагогічних видавництв у галузі дошкільної освіти.

Насамперед, відзначено різноманіття фахових видань для практичних працівників дитячих садків в обох країнах.

Під час засідання обговорено актуальні питання щодо висвітлення в засобах масової інформації і періодичних виданнях сьогодення та перспектив розвитку дошкільної освіти в Україні та Росії. Зазначено, що в Україні, ще з 2001 року Законом України «Про дошкільну освіту» врегульовано діяльність дошкільних навчальних закладів.  Також у травні 2012 року затверджено нову редакцію Базового компоненту дошкільної освіти. У Росії ці документи ще розробляються.

Учасники зустрічі констатували, що напрямки розвитку дошкільної освіти України і Росії в цілому однакові та спрямовані, насамперед, на збереження здоров’я дітей та їх всебічний розвиток. І всі періодичні видання з питань дошкільної освіти допомагають практичним працівникам дитячих садків у забезпеченні якісного управління закладом та проведення навчально-виховного процесу з урахуванням вимог сьогодення, відповідно до індивідуальних особливостей кожної дитини.

За матеріалами конференції та зустрічі в МОНмолодьспорту, Московським виданням заплановано спеціальний випуск журналу, присвячений розвитку дошкільної освіти України.

За матеріалами прес-центру МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу