На Дніпропетровщині стартував дитячий чемпіонат з футболу «Шкіряний м’яч». У ньому візьмуть участь вісім команд із Дніпропетровська, Львова, Хмельницького (Вінницька обл.), Кременчука (Полтавська обл.), Кіровограду, Джанкою (АР Крим), Харкова та Тернопіля.

Змагання триватимуть протягом трьох днів. І вже 22 червня буде визначений володар кубка «Шкіряний м’яч».

Керівник регіону Дмитро Колєсніков привітав юних футболістів із початком чемпіонату та побажав їм успіхів. Він наголосив, що «Шкіряний м’яч» – це один із низки чемпіонатів, що проводяться на Дніпропетровщині для юних спортсменів. «Такі змагання дають можливість ще зовсім юним спортсменам зробити свій перший крок до професійного спорту, відчути смак справжніх перегонів, а також залучити до спорту та здорового способу життя дітей регіону», – зазначає губернатор.

Нагадаємо, що цього року після тривалої перерви Дніпропетровськ отримав право проведення фінальних змагань Всеукраїнського турніру клубу «Шкіряний м’яч» серед дітей 2001 року народження.

«Шкіряний м’яч» – одне з найстаріших дитячих змагань. Турнір був започаткований ще в радянські часи за ініціативи легендарного воротаря Льва Яшина. Перший розіграш відбувся у 1964 році. У Дніпропетровську фінальні змагання проводилися лише одного разу у далекому 1976-му.

За довгу історію змагань через турніри «Шкіряний м’яч» пройшло багато майстрів футболу різних поколінь: Олег Блохін, Олег Романцев, Федір Черенков, Валерій Карпін, Андрій Шевченко, Юрій Жирков, Алан Дзагоєв, Андрій Ярмоленко, Євген Коноплянка та багато інших. Сподіваємось, що мине деякий час, і хтось з учасників нинішнього турніру теж стане справжнім майстром шкіряного м’яча.

Губернатор зазначає, що суттєва підтримка спортивної сфери області надається і на найвищому державному рівні. У межах Соціальної ініціативи Президента України Віктора Януковича та Загальнодержавної соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту, до 2017 року передбачено збудувати по всій Україні 50 басейнів та 2,5 тис багатофункціональних спортивних майданчиків. Верховна Рада ухвалила закон про звільнення від сплати податку на землю підприємців, які будують спортивні об’єкти.

Таких об’єктів в Україні – 59. Це олімпійські центри та об’єкти, на яких тренуються збірні команди. Зокрема, на Дніпропетровщині – це комунальне підприємство «Водно-спортивний комбінат», комплекс спортивних споруд «Метеор» державного підприємства «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова» та комунальний заклад «Дніпропетровська обласна школа вищої спортивної майстерності».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу