Раніше вчені дотримувалися думки, що вихідні, проведені на дивані, можуть завдати шкоди людині, порушити її добові ритми. Фахівці рекомендували і на вихідних дотримуватися звичного ритму: підйом влаштовувати як зазвичай у будні робочі дні і лягати спати вчасно. Але тепер лікарям вдалося виявити, що тривалий сон у вихідні дні здатний скоротити ризик захворювання на цукровий діабет 2 типу.

Учені протягом 5 років вели спостереження за 19 здоровими чоловіками у віці 29 років. Тривалість їхнього нічного сну протягом тижня була в середньому по 6 годин. У вихідні дні вони спали на пару годин більше. Учасники експерименту постійно перевірялися на рівень інсуліну в їх організмі.

Як показали результати випробування, рівень даного гормону значно менше коливався в першій половині тижня. Дослідники впевнені, що їхній експеримент зміг показати, що збільшення тривалості сну може знизити ризик розвитку діабету 2 типу, за рахунок того, що організм починає краще виробляти інсулін.

Учені з Австралії стверджують, що проведене ними дослідження допоможе поліпшити здоров’я тим людям, які не висипаються протягом робочого тижня.

За матеріалами MIGnews

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *