Нещодавно у Всеросійському дитячому центрі «Орлятко» відбувалася IV Міжнародна зміна «Відкритий світ».

У мальовничому куточку Кубані, на чорноморському узбережжі Кавказу, зібралися представники фольклорних і художніх колективів, переможці різноманітних конкурсів, олімпіад, лідери громадських організацій та об’єднань з Республіки Білорусь, України, Киргизьської Республіки, Російської Федерації та ін. Делегацію України представляли київські школярі – лідери Учнівської ліги Києва.

Метою зустрічі її організатори – Міністерство освіти і науки Російської Федерації, ВДЦ «Орлятко», громадська організація «Спілка піонерських організацій – Федерація дитячих об’єднань» – поставили розвиток міжкультурного діалогу в інтересах співпраці підлітків та молоді на міжнародному рівні. У програмі зміни відбулися різні свята й тематичні дні: Пушкінський день, Міжнародний день друзів, День охорони навколишнього середовища, День Росії. Кожен з них, як і сподівалися організатори заходу, запам’ятається дітям цікавими зустрічами, конкурсами та змаганнями.

Учасники зустрічі «Відкритий світ» організовували круглі столи з питань толерантного взаємодії між представниками різних країн, фіналом яких стала традиційна акція «Журавлик світу». Журавлики, виготовлені дитячими руками, були закріплені на Стовп миру, встановлений в «Орлятку» в 1992 році, з написом: «Хай буде мир у всьому світі!»

Яскравими подіями зміни стали: фестиваль ігрових програм «Богатирські ігри», інтерактивна виставка «Кольори моєї країни», присвячена декоративно-прикладній творчості різних народів, конкурс туристично-краєзнавчих проектів «Маршрути пригод», конкурс соціальних волонтерських проектів «Я –доброволець», соціально-мистецька акція «Автобус дружби».

Познайомитися один з одним, а також з історією та культурною спадщиною різних народів, учасники зміни мали змогу під час проведення національних віталень, де кожна делегація представиляла особливості традицій та сучасного життя свого народу.

Унікальною подією стала участь представників національних делегацій у тридцятихвилинному сеансі зв’язку з космонавтом Олександром Місуркіним.

Стільниковий зв’язок з’єднав вітальню дитячого табору «Сонячний» з бортом Міжнародної космічної станції. Бортінженер ТПК «Союз ТМА-М», бортінженер МКС, космонавт-випробувач Роскосмосу Олександр Місуркін напередодні сеансу зв’язку надіслав орлятам свої фотознімки Землі, зроблені ним з космосу.

Під час сеансу зв’язку представники Росії, України, Білорусі, Киргизстану змогли поставити космонавту найрізноманітніші запитання, починаючи від дитячої мрії і закінчуючи технічними питаннями організації польоту.

У рамках зміни «Відкритий світ» діти з «Сонячного» відвідали інтерактивну музейну експозицію, присвячену 70-річчю перемоги у Сталінградській битві.

Ще однією цікавою зустріччю стало спілкування з Героєм Російської Федерації, головою комітету з військових питань, виховання допризовної молоді та справ козацтва Законодавчих зборів Краснодарського краю, полковником Євгеном Шендриком, який з 1995 до 2010 роки був співробітником Управління «А» («Альфа») і брав участь у виконанні спеціальних завдань на території Північного Кавказу.

«Міжнародна зміна в «Орлятку» – унікальний майданчик співдружності мов, співтворчості культур і спільноти толерантності, поряд з незмінними традиціями взаємоповаги всіх народів. Такі зустрічі є запорукою міцних дружніх стосунків країн та народів.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу