У цьому навчальному році розпочалося впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти, який був затверджений урядом у квітні 2011 року і саме зараз постає нагальне завдання усвідомити основні переваги та досягнення освітніх нововведень, підбити підсумки проведеної роботи.

21 червня 2013 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбулась підсумкова нарада за результатами проведення Всеукраїнської акції «Нові стандарти – нова школа» за участю керівників органів управління освітою та методичних служб.

У роботі наради взяла участь головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Тетяна Запорожець, яка підбила підсумки проведеної роботи у межах Акції, висловила сподівання на продовження плідної співпраці освітян надалі. Вона зазначила, що вимоги часу створюють необхідність напрацювання нових підходів у модернізації навчально-виховного процесу. Саме для цього було вирішено провести акцію «Нові стандарти – нова школа», у межах якої педагоги мали можливість обмінятися досвідом, як закладається фундамент майбутньої освіти у навчальних закладах, яка їх готовність до впровадження у наступному навчальному році нового Державного стандарту у 2 та 5 класах.

Головний спеціаліст міністерства розповіла, що одним із основних напрямків роботи у межах впровадження нових стандартів стали інформаційно-комунікаційні технології. Ще однією особливістю стандарту є введення нових програм вивчення іноземних мов, згідно з якими учні в усіх школах України з першого класу почнуть вивчати одну іноземну мову, а починаючи з п’ятого класу – другу. Тетяна Запорожець наголосила на необхідності продовження спілкування колег з метою виявлення позитивного досвіду організації навчально-виховного процесу, нестандартних рішень, педагогічних новацій та налагодження дружніх стосунків між педагогічними колективами.

Заступник директора Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Оксана Славінська подякувала керівникам відділів освіти за вдале проведення акції, що дало можливість не тільки відвідати одне одного, а й збагатитись досвідом. Також вона наголосила на необхідності подальшої роботи задля створення належних умов для виконання поточних та перспективних завдань Акції «Нові стандарти – нова освіта».

Окремо було наголошено на важливості продовжити започатковану міністерством Всеукраїнську акцію «Дай руку, першокласнику!» і в 2013 році, а першого вересня провести Свято першокласника. Заступник директора зазначила необхідність винесення теми п’ятого класу окремим блоком на серпневих конференціях, організації та проведення батьківських зборів.

В області триває активна методична робота щодо забезпечення навчальних закладів кваліфікованими працівниками. Ректор обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталя Чепурна розповіла, що на базі інституту з метою забезпечення впровадження курсу «Сходинки до інформатики» проводяться курси підготовки вчителів початкових класів. Так, з 2008 року було підготовлено 275 вчителів цієї дисципліни. Шляхом проведення експрес-курсів у 2012-2013 навчальному році підготовлено 472 особи (станом на 21 червня 2013 року). До 15 липня 2013 року вищезазначеними курсами буде охоплено ще 65 учителів початкових класів. Таким чином, практично кожна школа до 1 вересня матиме вчителя початкових класів, підготовленого до викладання курсу «Сходинки до інформатики».

Методистами інституту створено 49 творчих майстерень педагогічних працівників Черкащини з актуальних проблем навчально-виховної діяльності.

Керівники відділів освіти доповіли про готовність до роботи у рамках освітніх нововведень, поділились своїми враженнями від проведеної роботи, обміну досвідом, методичними напрацюваннями, обговорили актуальні питання освітньої галузі: забезпечення комп’ютерною технікою; розробка нових експериментальних проектів у світлі освітніх нововведень; створення умов для втілення завдань Акції «Нові стандарти – нова освіта»; методична робота служб усіх рівнів з підготовки школи до впровадження нових Державних стандартів; розвиток мережі позашкілля, дошкільних навчальних закладів; співпраця на різних рівнях та напрямках.

На підсумковій нараді також було обговорено питання проведення навчання вчителів іноземної мови та інформатики у 2-х та 5-х класах, доступ учителів до Інтернету, а також плани шкіл з проведення оцінювання учнів 5-х класів у 2013/2014 році.

На завершення заходу учасники наради висловили сподівання, що такі проекти, як Всеукраїнська акція «Нові стандарти – нова школа» матимуть позитивний результат у майбутньому.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу