Міністерство освіти і науки України у зв’язку з випадком масового отруєння дітей у дошкільному навчальному закладі № 455 м. Києва вимагає посилити контроль за станом організації харчування дітей у закладах освіти та організувати відповідну перевірку. Про це йдеться у листі МОН № 1/9-452 від 25.06.2013 до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, департаментів (управлінь) освіти і науки (молоді та спорту) обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

У листі наголошується на тому, що під час проведення перевірки необхідно звернути увагу на дотримання вимог Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах в цілому та, зокрема, на якість продуктів харчування, що постачаються у заклади; дотримання технології приготування їжі для дітей; санітарний стан харчоблоків.

Нагадуємо, що згідно ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту», організація та відповідальність за харчування дітей у державних і комунальних ДНЗ покладаються на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, районні державні адміністрації, яким підпорядковані дошкільні навчальні заклади, органи місцевого самоврядування, а також на керівників ДНЗ, а контроль і державний нагляд за якістю харчування у дошкільних навчальних закладах не залежно від підпорядкування, типів і форми власності покладаються на засновників (власників) цих закладів, відповідні органи управління охорони здоров’я та відповідні органи управління освітою.

Відповідальність за організацію харчування дітей у приватних дошкільних навчальних закладах покладається на власників та керівників ДНЗ.

Окрім того, у листі наголошується на тому, що «при встановленні фактів, виявлених під час перевірки, неналежного виконання професійних чи службових обов?язків щодо охорони життя та здоров?я дітей, у тому числі при забезпеченні харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, вжити суворих заходів щодо їх усунення та притягнення винних осіб до відповідальності».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Коментарі закриті.