Робота, що триває у Донецькому регіоні стосовно попередження соціального сирітства та жорстокого поводження з дітьми в сім’ях стала предметом обговорення на засіданні координаційної ради у справах дітей облдержадміністрації, що відбулось у Донецьку 26 червня.

Дітям, які опинились у складних життєвих умовах, держава приділяє особливу увагу. Минулого року Президент України затвердив Національну стратегію профілактики соціального сирітства на період до 2020 року, яка, зокрема, передбачає забезпечення права кожної дитини на виховання у сім’ї, зростання в безпечному сімейному оточенні, вдосконалення соціальних послуг дітям і сім’ям з дітьми.

Реалізація заходів стратегії, зокрема, сприяє зменшенню кількості безпритульних та бездоглядних дітей. Загалом протягом останніх років їх кількість в регіоні скоротилась удвічі. Позитивним кроком у профілактиці бездоглядності стала і реорганізація притулків для дітей у центри соціально-психологічної реабілітації, які надають соціальні послуги дітям, які опинились у складних життєвих обставинах, залишилися поза сімейним оточенням, зазнали насильства і потребують соціально-психологічної допомоги.

Для проведення профілактичної роботи з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, їх своєчасного виявлення та влаштування, реалізації їх права на здоровий розвиток та сімейне виховання, підвищення ефективної діяльності органів виконавчої влади з питань захисту дитинства у Донецькій області створено Єдиний електронний банк даних дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Загалом на профілактичному обліку служб у справах дітей області станом на середину червня перебувають 2085 дітей такої категорії. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року це на дев’ять відсотків менше.

«Аби попереджати соціальне сирітство, службами у справах дітей ведеться роз’яснювальна робота з батьками, – розповіла начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Віра Сагайдак. – Як результат – за останні три роки спостерігається тенденція до зменшення кількості підлітків, які виховуються у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків».

Щоб і надалі тема соціального сирітства ставала для регіону не актуальною, фахівці вважають за необхідне організовувати дієву профілактичну роботу з дітьми в навчально-виховних закладах, за місцем проживання, із залученням психолого-педагогічної служби, яка діє у системі освіти.

Донецька ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу