У межах реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення доступності дошкільної освіти для кожної дитини тільки в 2012 році в Луганській області відкрито близько двох тисяч місць у дитсадках.

«Розвитку дошкільної освітньої мережі ми приділяємо серйозну увагу», – заявив заступник голови Луганської облдержадміністрації Анатолій Івченко. Коментуючи стан справ у цій сфері, він зазначив, що сьогодні в області працює 521 дошкільний заклад, з них 501 – комунальної форми власності, 14 державних установ і 6 приватних садочків. Крім того, популярності останнім часом набирають такі установи як комплекси «школа – дитячий садок», яких уже в області – 48. При цьому перепрофільованих дитячих садків і садів, які використовуються не за призначенням, в області немає.

«У рамках Державної цільової програми розвитку дошкільної освіти до 2017 року щорічно відкриваються нові дитячі садки, збільшується кількість місць для дітей», – зазначив Анатолій Івченко. За останні три роки в області відкрито 77 дошкільних установ, додатково створено 9726 місць. У 2012 році відкрито 28 дошкільних навчальних закладів та 57 нових груп у працюючих дитячих садках, додатково діти отримали 1990 місць.

У поточному році в рамках програми розвитку дошкільної освіти заплановано побудувати один дитсадок, реконструювати – 3 і в 18-ти провести капітальні ремонти. До початку нового 2013/2014 навчального року будуть проведені поточні ремонти в 496-х дошкільних установах, ремонт інженерних мереж – в 115-ти, будівель – в 69-ти установах, в 123 дитсадках планується заміна вікон на енергозберігаючі.

Заступник губернатора Луганщини також нагадав, що в першому півріччі 2013 вже відкрито дитячий садок в селі Огульчани Краснодонського району та додатково 9 груп у функціонуючих дитячих садах, що дозволило створити 280 місць. «До кінця поточного року планується відновлення дитячого садка в селі Краснолуцьке Антрацитівського району, відкриття в орендованих приміщеннях 3-х дитячих садків та створення 23 навчально-виховних комплексів «школа – дитячий садок», що дозволить до кінця року кількість дитячих місць збільшити на 2050» , – повідомив Анатолій Івченко.

За його словами, також протягом трьох років вдалося скоротити перевантаження в дитячих садах. Якщо в 2010 році садки були переповнені настільки, що на 100 місць припадало 118 вихованців, то сьогодні це 106 дітей на 100 місць.

При цьому показник охоплення дітей дошкільною освітою збільшився і становить 98,9%. Це більше ніж в середньому по Україні (90,3%). «За цим показником Луганщина посідає ІІІ місце серед регіонів України», – зазначив Анатолій Івченко. Діти п’ятирічного віку повністю охоплені всіма формами дошкільної освіти.

Заступник голови облдержадміністрації також повідомив, що до січня 2014 на Луганщині планується підключити всі дитячі дошкільні установи до єдиної інформаційної системи управління освітою і створити єдину базу електронної реєстрації дітей для зарахування в дитячі садки.

Зазначимо, що , 26 червня 2013 року, також відбулося відкриття ще одного дитячого дошкільного закладу «Ягідка» у смт Краснолуцьке Антрацитівського району. У церемонії відкриття взяв участь заступник голови Луганської облдержадміністрації Анатолій Івченко.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу