Про це повідомив під час “прямої лінії” з читачами газети “Урядовий кур’єр” головний терапевт Міністерства охорони здоров’я України Василь Нетяженко.

Головний терапевт МОЗ України наголосив, що гіпертензія вимагає постійного контролю за артеріальним тиском. Нині, коли діє пілотний проект з державного регулювання цін на препарати для хворих на артеріальну гіпертензію, цей контроль став цілком реальним,зауважив спеціаліст МОЗ України і запевнив, що пацієнти забезпечені всіма препаратами для лікування підвищеного тиску. Якщо пацієнт звик до якогось конкретного дорогого препарату, звісно, він може його обрати, але тоді сам повинен доплачувати за нього. Втім, більшість препаратів, на які розповсюджується дія проекту, за словами Нетяженка, нічим не відрізняються від дороговартісних ліків і дають можливість нормально контролювати артеріальний тиск.

“Після затвердження Міністерством фінансів України наших пропозицій буде додатково виділено комбіновані препарати. Зокрема, йдеться про Еналаприл разом із Гідрохлортіазидом, Лізиноприл разом із різними формами Гідрохлортіазиду. Окремо виділятиметься Амлодипін разом із Лізиноприлом. Також в межах пілотного проекту виділятиметься Аспірин, – пояснив Василь Нетяженко. Так, за його словами, зростатиме кількість пацієнтів, прихильних до комбінованої терапії.

Крім того, Василь Нетяженко розповів, що планується виділити спеціальну групу препаратів серед вищезгаданих ліків, які відшкодовуватимуть на 100%. “Пацієнт не платитиме за них жодної копійки. Звісно, це не будуть дорогі препарати, але, наприклад, із групи амлодипінів ми відібрали близько 20 препаратів різних компаній-виробників, які будуть повністю безкоштовними”, – сказав він.

Також головний терапевт МОЗ України розповів, що якщо вдасться отримати позитивні результати, передовсім, збільшити число хворих, залучених до лікування, то розглядатиметься питання щодо введення сартанів. “На цьому етапі ми спеціально не вносили до проекту сартани, тому що загальна кількість хворих, які їх вживають, становить не більше 5 %. Перш за все, ми маємо відпрацювати систему звичайної і комбінованої терапії, а потім, можливо, звернемося й до цього”, – зауважив головний терапевт МОЗ України.

Довідково

В Україні зареєстровано понад 12 млн осіб, хворих на артеріальну гіпертензію. З них систематичне лікування отримують лише 14 %, періодично приймають лікарські препарати 35%, усі інші звертаються до лікарів тільки для того, щоб угамувати біль. Щорічно цю хворобу виявляють у 1 млн українців. Держава закликає громадян не займатись самолікуванням, а відвідувати лікаря не лише для контролю власного стану здоров’я, а й для можливості заощадити на лікуванні. Всеукраїнський пілотний проект із впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для громадян з гіпертонічною недугою реалізується в межах соціальних ініціатив Президента України.

Прес-служба МОЗ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу