В Україні більше половини батьків нічого не знають про проблеми своїх дітей, - опитування - и детиОсновною своєю функцією батьки бачать не стільки виховну (про що дитина думає, чим живе, з ким спілкується і як витрачає гроші), скільки контролюючу (де був, яку оцінку отримав і т.д.).

Половина українських дітей мало спілкується зі своїми батьками і воліє не ділитися з ними своїми проблемами. Про це свідчить соціологічне опитування, проведене Українським інститутом соціальних досліджень імені Яременка, результати якого є в розпорядженні ZN.UA.

50% опитаних заявили, що спілкуються з батьками мало, причому у вихідні дні набагато менше, ніж у будні. З чого можна зробити висновок, що основною своєю функцією батьки бачать не стільки виховну (про що дитина думає, чим живе, з ким спілкується і як витрачає гроші), скільки контролюючу (де був, яку оцінку отримав і т.д.).

При цьому 20% батьків, за словами дітей, не знають, де вони бувають після закінчення уроків, а понад 30% не знають правду про оцінки. (Чим старша дитина, тим менше батьки знають про неї). На питання «Чи знають батьки про те, які проблеми тебе хвилюють?» більше 50% дітей відповіли: «Знають або погано, або не знають зовсім». Єдине, що батьки добре знають про свою дитину, це про її здоров’я – про це говорять понад 90% дітей. При цьому лише 50% дітей називають спорт і активні заняття своїм основним хобі.
Найменш реалізовано, на думку самих дітей, їх право бути почутими. Варіант відповіді «Моя точка зору нікого не цікавить» вибрали 15%. При цьому відсоток дітей, які відповіли саме так, вищий у школі (до 20%), ніж у родині (чим старша дитина, тим менше до неї прислухаються). Незважаючи на це, довіра до батьківського слова найвища: майже 90% дітей найбільш надійним джерелом інформації вважають батьків. Газетам довіряють 76% дітей.

Майже 40% дітей критично оцінюють матеріальне становище своєї родини. З цієї точки зору 30% взагалі не хотіли б жити так, як живуть їхні батьки. Зате духовно наслідувати приклад батьків готові 75% дітей. Батьки ж оцінюють матеріальне становище і відносини в родині в два рази вище, ніж їхні діти.

Опитування дітей від 10 до 17 років, а також батьків і експертів, які працюють з дітьми, проводився з 15 по 30 квітня 2012 року за замовленням уповноваженого президента України з прав дитини Українським інститутом соціальних досліджень імені Яременка за технічної підтримки БФ «Розвиток України» і представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Діти – 4083 респондента: учні 5-11-х класів загальноосвітніх шкіл, студенти 1-2-го курсу ПТНЗ та ВНЗ I – II рівнів акредитації та 1 курсу ВНЗ III-IV рівнів акредитації, а також діти, які не навчаються або не відвідують навчальний заклад.

За матеріалами Зеркало недели

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *