В Указі Президента України № 456/95 від 17 червня 1995 сказано: «Встановити День архітектури України, який відзначати щорічно 1 липня – у Всесвітній день архітектури».

Всесвітній день архітектури запроваджено Міжнародним союзом архітекторів, заснованим у 1946 році, після другої світової війни, в той час, коли потрібно було піднімати з розвалин міста, відновлювати підприємства, відтворювати пам’ятники архітектури.

З 1996 року Всесвітній День архітектури приурочений до Всесвітнього дня житла (World Habitat Day), який відзначається в перший понеділок жовтня. Це рішення ухвалив Міжнародний союз архітекторів на XX Генеральній асамблеї ООН в Барселоні.

Архітектура України різноманітна, кажуть, що вона «озвучена дзвонами». Храмове будівництво, історія якого – тисячолітня, це – «кам’яне літописання», що відображає злети і падіння, війни і періоди духовного зростання від Київської Русі до наших років. Старовинні храми мають риси впливу візантійського та романського стилів, готики, бароко і ренесансу. Але в різноманітності шкіл, епох і стилів власне обличчя українського  унікальне. У багатьох містах можна бачити старовинні будівлі, що є сусідами шедеврів нової архітектурної думки. Особливо це помітно у столиці – неповторному Києві. У всі часи надихали будівельників мальовничі скелі і рівнини Криму: зараз на півострові налічується понад вісімсот пам’яток архітектури.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу