Днями у Держслужбі України соцзахворювань відбулася чергова апаратна нарада за участі регіональних фахівців, на якій було розглянуто стан виконання загальнодержавних заходів протидії ВІЛ та туберкульозу. Про основні досягнення та труднощі у процесі їх виконання звітували представники Хмельницької області, яку відносять до регіонів з відносно благополучною епідемічною ситуацією. За підсумками 2012 року в регіоні зберігається тенденція стабілізації показників захворюваності.

Областью створено спеціальне відділення для лікування хворих на туберкульоз, стосовно яких судом винесено рішення про обов’язкову госпіталізацію. Крім того, Хмельниччина відзначається системним підходом до організації надання протитуберкульозної допомоги. В останні роки проведена реорганізація ліжкового фонду обласного протитуберкульозного диспансеру у відповідності до сучасних вимог, в результаті якої було оптимізовано малоефективні відділення та палати. Натомість відкрито дитяче відділення на 25 ліжок (2009 р.), відділення анестезіології та інтенсивної терапії на 6 ліжок (2010р.); створено спецвідділення на 18 ліжок для лікування тимчасово затриманих та взятих під варту (2007 р.). Минулого року відкриті палати на вісім ліжок для лікування хворих на бактеріальні форми, щодо яких судом ухвалено рішення про обов’язкову госпіталізацію, та на 12 ліжок для хворих на туберкульоз, які потребують хоспісної та паліативної допомоги.

У Хмельницькій області заплановано будівництво в облтубдиспансері нового відділення для хворих із хіміорезистентним туберкульозом, що цілком відповідатиме вимогам та стандартам інфекційного контролю. Нинішнє відділення після реконструкції буде реорганізовано у відділення паліативного лікування.

У поточному році відкрито додатково шість пунктів отримання антиретровірусної терапії для ВІЛ-інфікованих осіб. Відпрацьована система обліку хворих на ВІЛ-асоційований туберкульоз, їх консультування, дообстеження і госпіталізація в обласний протитуберкульозний диспансер. Щомісячно здійснюється звірення всіх випадків нововиявленого туберкульозу і ВІЛ-інфекції між лікарями-інфекціоністами і фтизіатрами для своєчасного виявлення випадків ВІЛ-асоційованого туберкульозу.

Область постійно збільшує кількість скринінгових обстежень на антитіла до ВІЛ. У 2012 році в області проведено 95,6 тис обстежень, лабораторією Центру СНІД проведено 56,6 тис дослідження, що на 2% більше минулорічного. Зберігається 100% рівень обстеження вагітних на ВІЛ-інфекцію. Показник передачі ВІЛ від матері до дитини у 2012 році, за даними обстеження, становить 0%. Зменшено частку нових випадків інфікування ВІЛ осіб у віці 15-24 років – (2007 р – 20,6%, 2010р. – 11,8%, 2012р. – 6,8%).

Під час наради голова держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна звернула увагу на необхідність ретельного підходу до розробки локального клінічного протоколу для лікування туберкульозу, проведення аналізу причин смертності від туберкульозу, а також можливості проведення навчання для лаборантів та лікарів-терапевтів щодо нормативів здійснення діагностики туберкульозу шляхом мікроскопії мокротиння.

Прес-служба Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу