У Китаї набув чинності новий закон, згідно з яким дорослі діти відтепер зобов’язані відвідувати своїх батьків. Порушників штрафуватимуть і навіть садити у в’язницю. Новий “Закон про права пристарілих” покликаний вирішити проблему самотності серед престарілих тим, що зобов’яже дорослих дітей відвідувати своїх батьків. 

Закон вказує, що дорослі зобов’язані піклуватися про “духовні потреби” своїх батьків і “ніколи не нехтувати престарілими”. Прийнятий закон викликав чимало глузувань серед китайських інтернет-користувачів. Багато в Китаї задаються питанням, як здійснюватиметься виконання закону, в якому не прописано, наскільки часто дітям потрібно відвідувати своїх батьків. 

У законі, зокрема, йдеться: “Ті, хто живуть далеко від батьків, повинні часто відвідувати їх”. Однак це не означає, що закон не буде мати реальної сили. Він переслідує “освітні цілі”, а також є базою для судових розглядів. 

Проблема старіючих батьків стає все актуальнішою в Китаї. За даними офіційної статистики 2010 року, 178 млн. чоловік в країні – старше 60 років. До 2030 року цей показник подвоїться. 

У китайських ЗМІ регулярно з’являються історії про старих, покинутих напризволяще. Багато були шоковані історією 91-річної жінки, яку побили і виставили на вулицю зі свого будинку в провінції Цзянсу на півдні країни після того, як вона попросила у невістки тарілку рисової каші.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу