Бронежилет і рожеве шампанське. На що ще здатна жінка? - 8Жінки – ще ті винахідниці! Як то кажуть, нема такої речі, з якої справжня жінка не змогла б зробити капелюшок, салат чи скандал. Якщо серйозно, то саме жінки збагатили наше життя тими речами, без яких уже важко уявити свій побут. Приміром, це…
Бронежилет і рожеве шампанське. На що ще здатна жінка? -Бюстгальтер. Ця деталь жіночого гардеробу була запатентована Ерміні Кадоль у Франції в 1889 році. У своїй корсетній майстерні пані Кадоль виставила виріб, що одержав назву «le Bien-Etre» («Благополуччя»). Чашечки цього бюстгальтера підтримували дві сатинові стрічки, а ззаду вся ця конструкція прикріплювалася до корсета.

 

 

Бронежилет і рожеве шампанське. На що ще здатна жінка? - 180px Астролябия МСЭАстролябія. Прилад для вимірювання координат небесних тіл винайшла жінка – вчений, філософ, астроном і математик – Гіпатія Олександрійська в 370 р. до н. е.

 

 

 

 

Бронежилет і рожеве шампанське. На що ще здатна жінка? - vino roseРожеве шампанське. Ніколь Барб’є Кліко в 1808 році розробила технологію «ремюаж», завдяки якій шампанське за три місяці позбавляється осаду і стає кришталево прозорим.

 

 

 

Бронежилет і рожеве шампанське. На що ще здатна жінка? -Циркулярна пила. Табіта Беббітт довго спостерігала за чоловіками, які пиляли колоду пилкою з двома ручками, за які потрібно тягнути то вперед, то назад. Хоча навантаження на обох чоловіків було однаковим, колода розпилювалася тільки тоді, коли пила рухалася вперед, а при зворотному русі з колодою нічого не відбувалося.
Беббітт подумала, що це марна трата енергії і в 1810 році створила прототип циркулярної пили, що пізніше стала використовуватися в лісопильній промисловості.

Бронежилет і рожеве шампанське. На що ще здатна жінка? -Перископ для підводних човнів. Цей прилад запатентувала в 1845 році Сара Метер.

 

 

 

 

Бронежилет і рожеве шампанське. На що ще здатна жінка? - gorka350М’ясні консерви. У 1873 році на всесвітній виставці у Відні росіянка Надія Кожина продемонструвала спосіб приготування м’ясних консервів, за що і отримала медаль.

 

 

 

Бронежилет і рожеве шампанське. На що ще здатна жінка? - posud1Посудомийна машина. Недорахувавши  кількох тарілок зі свого улюбленого фарфорового сервізу, Джозефіна Кокрейн створила машину, що тільки миє посуд, а не б’є. Це сталося в 1886 році, але тільки за  40 років, пристрій Кокрейн було визнано необхідною річчю в господарстві.

 

 

 

 

Бронежилет і рожеве шампанське. На що ще здатна жінка? - snowСнігоприбиральна машина. Чистота повинна бути не тільки в будинку, а й на вулицях, вирішила в 1892 році звичайна секретарка Синтія Вестовер і зібрала прадіда сучасних машин для чищення вулиць від снігу.

 

 

 

 

Бронежилет і рожеве шампанське. На що ще здатна жінка? - stekloochestitel vazСклоочисники. Перші двірники для автомобіля винайшла Мері Андерсон в 1903 році. Їй стало шкода водія, який змушений був під час хуртовини щохвилини зупиняти машину і згрібати сніг з вітрового скла.

 

 

 

 

Бронежилет і рожеве шампанське. На що ще здатна жінка? -Фільтр для кави. Перший фільтр-конус для кави Мерліта Бенц скрутила власноруч із сторінки учнівського зошита 1909 року.

 

 

 

Бронежилет і рожеве шампанське. На що ще здатна жінка? - glushiteljГлушник для автомобіля. Цей акустичний фільтр винайшла Ель Долорес Джонс в 1917 році, після чого світ навколо нас став трохи тихішим.

 

 

 

Бронежилет і рожеве шампанське. На що ще здатна жінка? - podguznikiПідгузники. Втомлена мама і домогосподарка Маріон Донован у 1917 році сіла за швейну машинку і  створила водонепроникні покриття  для підгузника. На відміну від гумових повзунків, які вже були на ринку, нововведення Донован не
спричиняло зопрілостей і не натирало шкіру дитини.

 

 

Бронежилет і рожеве шампанське. На що ще здатна жінка? - 1293441731 shokoladnoe pecheneШоколадне печиво. Під час приготування печива за класичним рецептом Рут Уейкфілд в 1930 році пішла на експеримент, розтопивши плитку шоколаду та додавши його у тісто. Вийшло дуже смачне печиво, яке пізніше Рут з чоловіком запустили в серійне виробництво.

 

 

Бронежилет і рожеве шампанське. На що ще здатна жінка? - wifiWi-Fi. Хеді Ламарр отримала скандальну славу після того, як знялася у фільмі чехословацького режисера Густава Махата, де вперше в історії кіно була показана сцена сексуального характеру, за що Адольф Гітлер назвав її ворогом Третього рейху, а римський папа Пій XII закликав добрих католиків не дивитися фільм.

Але Хеді захоплювалася не тільки кіно. У 1941 році вона запатентувала секретний засіб зв’язку, який динамічно змінював частоту мовлення, щоб утруднити перехоплення супротивником. З 1962 року цей принцип використовувався в американських торпедах, а нині – в мобільному зв’язку і Wi-Fi

Бронежилет і рожеве шампанське. На що ще здатна жінка? - x 573f6c5cБронежилет. У 1965 році доктор Стефанії Кволек винайшла синтетичний матеріал кевлар, що в п’ять разів міцніший за сталь. Її винахід урятував життя тисячам поліцейським, пожежникам і військовим. Кевлар став основою для куленепробивних жилетів.

 

 

 

 

Бронежилет і рожеве шампанське. На що ще здатна жінка? - silikon formaСилікон. Скульптор Патрісія Біллінгс поставила собі завдання створити таку цементну добавку, яка  вберігала  б її творіння від руйнувань. Після кількох років експериментів, у 1970-му, вона досягла мети, винайшовши непорушну штукатурку. Незабаром  Біллінгс виявила, що матеріал був до того ж дуже стійким до вогню.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *