Людина, яка уявляє собі звук зіткнення, може побачити, як предмети стикаються, хоча насправді вони проходять повз один одного, і навпаки, уявні картинки можуть змінити сприйняття звуків, йдеться у статті, що опублікована в журналі Current Biology.

“Ми звикли думати, що фантазії і реальність можна чітко розділити. Це дослідження показує, що уявні звуки або образи змінюють наше сприйняття навколишнього світу так само, як це роблять реальні звуки і зображення. Точніше, ми виявили, що уявні звуки можуть міняти те, що ми насправді бачимо, а уявні картинки – те, що ми насправді чуємо”, – пояснив провідний автор дослідження Крістофер Бергер з Каролінського інституту.

У дослідженнях Бергера і його колег взяли участь 96 добровольців. Учасники першого експерименту спостерігали на екрані два кола, що зближуються. Якщо при цьому учасники випробування уявляли собі брязкіт, це збільшувало ймовірність того, що вони бачили зіткнення, хоча насправді об’єкти проходили повз один одного.

Учасники другого експерименту повинні були уявити біле коло в кутку екрану. Потім вони чули звук і повинні були визначити, звідки він виходить. Їм здавалося, що джерело звуку знаходиться ближче до уявного кола, ніж було насправді.

У третьому експерименті учасники мали визначати по губах, які склади вимовляє людина в німому відео на екрані. Їх просили представити склад “ба”, а людина на екрані вимовляла “га”. У результаті вони читали по губах неправильно, і їм здавалося, що людина на екрані вимовляє склад “так”.

Як вважають дослідники, отримані ними результати допоможуть вивчити механізми виникнення галюцинацій при психічних розладах, таких як шизофренія. Крім того, аналогічні процеси можуть відбуватися в мозку людей, що навчаються користуватися віртуальними і реальними кібер-кінцівками за допомогою нейроінтерфейсів.

За матеріадами РИА Новости

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *