Неконтрольовані емоції змушують витрачати великі гроші - vf5Неконтрольовані емоції змушують витрачати великі гроші. Американські дослідники з’ясували, що емоційна та фінансова оцінка речей формується в одній і тій самій ділянці мозку. Ця область мозку розташована в лобовій частини – між очей. Учені пояснюють, що саме її властивості активно використовують рекламодавці, не підозрюючи, чому люди насправді платять великі гроші за автомобілі або інші коштовні предмети. 

В експерименті брали участь добровольці, яким під контролем магнітно-резонансної томографії показували певний набір картинок із знайомими особами та сценками з життя. У першому випадку учасників просили максимально не намагатися вплинути на свої емоції, а в другому – критично оцінити свої емоційні реакції, не пригнічуючи і не побоюючись їх. Потім добровольці розповідали про свої відчуття. 

У результаті виявилося, що досліджувана ділянка мозку починає напружено працювати, в тому разі, якщо позитивні емоції не придушувалися і не регулювалися. Коли ж учасники намагалися ставитися до об’єкта більш раціонально, активність у цій ділянці знижувалася, неначе предмет ставав для людини менш цінним. 

“Зовсім не обов’язково, що ви колись захочете переглянути свої позитивні емоції. Але коли ви купуєте будинок або машину, буде непогано трохи остудити свій запал”, – зазначають учені. 

Зазначимо, торік американські дослідники в ході клінічних випробувань ліків від хвороби Альцгеймера з’ясували, що вони також допомагають подолати нав’язливий потяг до покупок.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *