Наразі у столичних професійно-технічних навчальних закладах кваліфікованих робітників навчають за 168 професіями, 65% з яких інтегровані та технологічно складні. Про це інформують у Департаменті освіти і науки, молоді та спорту.

Так, наразі навчальні заклади профтехосвіти пропонують низку нових сучасних професій, заснованих на компетентнісному підході. Серед них особливою популярністю користуються професії, розроблені авторськими колективами навчальних закладів: «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», «Оператор телекомунікативних послуг», «Офіс-адміністратор», «Майстер готельного обслуговування», «Авторемонтник», «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів», «Машиніст дорожньо-будівельних робіт», «Машиніст землерийно-будівельних машин», «Продавець» тощо.

Про високу якість професійної підготовки учнів професійно-технічних закладів столиці свідчить високий рівень працевлаштованості. Так, з 5475 випускників 2012року, які навчалися за кошти державного бюджету, за професією працевлаштовано 4 539 учнів (83 %), продовжили навчання у вищих навчальних закладах – 782 учні (14,2 %), призвані до лав Збройних сил України – 35 особи (0,6 %), отже, загальна кількість працевлаштованих сягає 5356 осіб (97,8 %). Не працевлаштовано 119 осіб (2,2 %).

У профільному департаменті наголошують, що формування обсягів державного замовлення на професійну підготовку кваліфікованих робітничих кадрів проводиться винятково на підставі двосторонніх угод між навчальними закладами та підприємствами, організаціями та установами. Ці угоди не лише конкретизують потребу у певній категорії робітничого поповнення, а й визначають вклад замовників кадрів у розвиток навчального закладу. У 2012-2013 н. р. між професійно-технічними навчальними закладами та підприємствами-замовниками кадрів укладено 1651 двосторонній договір на підготовку робітничих кадрів, що охоплюють 100% контингенту учнів, які навчаються за конкретними робітничими професіями.

Також створено перший навчально-практичний центр галузевого спрямування із впровадження інноваційних технологій. Спільно з компанією «Хенкель-Баутехнік. Україна» на базі Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну за напрямом «Енергоефективність та енергозбереження будівель та споруд». На базі центру підвищують кваліфікацію педагогічних працівників, які працюють за напрямом «будівництво», здійснюють навчання незайнятого населення за направленням центрів зайнятості та проводять перепідготовку і підвищення кваліфікації робітників будівельних компаній Києва.

Протягом наступного року у столиці створять чотири нових навчально-практичних центри інноваційних технологій галузевого спрямування, зокрема: машинобудівної, будівельної, з легкої промисловості та професії «Зварник».

Крім того, міська влада має на меті провести суттєву модернізацію матеріально-технічної бази навчальних закладів шляхом впровадження інноваційних виробничих технологій, механізму залучення інвестиційних програм, а також поліпшення соціального захисту випускників та педагогічних працівників ПТНЗ.


Від Педагогічна Преса

Керівник порталу