У межах спільного українсько-британського військово-історичного проекту представник британської королівської сім’ї Принц Майкл Кентійський відвідав Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України.

Високий гість оглянув приміщення центру та завітав до сучасно обладнаних кабінетів сенсорної інтеграції, функціональної діагностики, Войта- і Бобат-терапій, був присутнім під час прийомів психолога та логопеда, поспілкувався із пацієнтами та персоналом.

Директор центру, заслужений лікар України Володимир Мартинюк, під час візиту розповів члену королівської родини про діяльність закладу. Зокрема, він зазначив, що нині центр — це ядро цілої мережі із 45 представництв в усіх регіонах Україні з надання допомоги дітям з патологією нервової системи. Кожного дня установу відвідують близько сотні діток, на рік — понад 20 тисяч, повний курс реабілітації щороку тут проходить приблизно 700 маленьких пацієнтів, а за 15 років роботи закладу реабілітацію пройшли 8 500 дітей.

“Наші програми спрямовані на допомогу хронічним хворим та інвалідам, на корекцію наслідків хвороб. Наші пацієнти — дітки із обмеженими можливостями, які проходять комплексну реабілітацію, залишаються в сім’ї, відвідують звичайні садок чи школу, є повноцінними членами суспільства,” – підсумував Володимир Юрійович.

“Для мене велика честь побувати у такому сучасному центрі, – сказав Майкл Кентійський. – Я давно опікуюся медичними проблемами і скажу вам, що подібні реабілітаційні заклади навіть у Європі рідкість. Нині це дуже перспективний напрямок, і те, що Україна рухається цим шляхом, — добра ознака лідерства та новацій”.

У свій день народження, а сьогодні братові королеви Великобританії виповнився 71 рік, він отримав від щирих українців подарунки.

Із рук начальника Управління материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альони Терещенко закордонний гість одержав символ української гостинності — вишитий рушник. “Ми ретельно готувалися до цієї зустрічі, тому від наших пацієнтів та лікарів прийміть цю частинку нашої країни, — сказала у вітальному слові Альона Терещенко й додала: У нашому центрі головними лікарями є батьки наших маленьких пацієнтів. Ми працюємо саме із сім’ями, бо їхні бажання, їхня вдача, їхні сила волі на даному етапі – запорука успішної реабілітації, а надалі – повноцінної щасливої сім’ї. Тому дякуємо Вам за надзвичайну увагу до нашого закладу та до нашої повсякденної роботи”.

Від маленьких пацієнтів центру Принц Майкл Кентійський також отримав символічний подарунок — із ґудзиків дітки зробили усміхнене сонечко.

У відповідь гість із туманного Альбіону вручив Володимиру Мартинюку сертифікат дійсного члена британського Клубу любителів старовинної авіації Air Squadron, який дає право на отримання благодійної допомоги для потреб очолюваного ним закладу.

Під час прощання із персоналом Центру член королівської родини не приховував своїх емоцій: “Мене дуже вразив цей Центр. Я побачив багато щасливих дітей. Це неймовірно, у вас тут більшість діток з татусями — у Європі це рідкість. Це свідчить про те, що в Україні дуже згуртовані родини, а отже, у вас все буде гаразд”.

На честь його королівської високості відбулося богослужіння у Храмі, що розташований поруч із центром. Настоятель церкви отець Андрій разом із високими гостями помолилися за здоров’я пацієнтів та медичних працівників.

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу