Підвищення плати за навчання у мистецьких школах не буде. Про це заявив перший заступник міністра культури України Тимофій Кохан на Всеукраїнській нараді керівників регіональних органів культури з питань стану та перспектив розвитку культурно-мистецької освіти у Львові.

«Є абсолютно чітка позиція уряду, що на даному етапі підвищення не буде. Усі мають розуміти, що це не та галузь і не та форма, де треба брати гроші. Навчання, діти, естетичне виховання – тут треба, навпаки, давати, знаходити максимальну можливість фінансовий тягар з батьків зняти», – зазначив перший заступник міністра.

Тимофій Кохан також додав що зараз відбувається перегляд бюджету, тож міністерство сподівається на додаткові фінанси. За його словами, також не може бути мови про зменшення кількості працівників галузі.

«Міністерство культури шукає способи підняти престиж закладів культури на селі та працевлаштувати усіх фахівців творчих професій. Адже в Україні 25 % випускників культурно-мистецьких вузів не мають місця роботи. Приміром, у Донецькій області працевлаштування випускників комунальних ВНЗ ледве перевищує 40 % (середній по Україні – 84,7). А в цей час в області працює 4 музичних училища. Як на це реагувати? Низький рівень працевлаштування випускників характерний для Івано-Франківської (50 %) та Житомирської (54,5%) областей. Ми знаємо, що керівники місцевих органів самоврядування, м’яко кажучи, не сприяють цьому. В результаті, у переважній більшості областей забезпеченість на селі клубними, а подекуди і бібліотечними фахівцями ледь сягає 30 %. Постає питання ефективності використання бюджетних коштів на підготовку кадрів», – розповів Тимофій Кохан.

Довідково

Мережа закладів освіти сфери культури:

11 державних ВНЗ культури і мистецтв ІІІ – ІV  та 1 – І рівнів акредитації;

64 комунальних ВНЗ культури і мистецтв І – ІV рівнів акредитації;

7 державних спеціалізованих мистецьких шкіл (у т. ч. 6 – середніх);

1466 комунальних початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (у т. ч. 939 – музичних, 10 – хореографічних, 125 – художніх, 9 – хорових, 393 – шкіл мистецтв).

У галузевих закладах освіти навчається майже 385 тис. студентів і учнів (у т.ч. близько 47 тис. студентів ВНЗ). Забезпечують навчальний процес 50 тис. викладачів, з яких близько 11 тис. працює у вищій школі. Щорічно державні і комунальні ВНЗ випускають більше 10 тис. фахівців.

 Прес-служба Міністерства культури

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *