У Тернопільській області до кінця 2013 року буде створено соціальний центр матері і дитини. Про це повідомив заступник голови обласної державної адміністрації Петро Гоч.

«Президент ставить перед місцевими державними адміністраціями завдання розширити мережу соціальних центрів матері та дитини, а також вдосконалити роботу з надання соціальних послуг вагітним жінкам та матерям із дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах», – зазначив Петро Гоч.

Сьогодні в країні вже працює 16 таких центрів, де протягом 2012 року допомогу отримали 566 осіб.

Завдяки роботі працівників цих центрів 97 % осіб, які перебували в них, вибули з досягненням позитивного результату.

«Завданням таких центрів є робота з тими матерями, які мають намір або можуть мати намір відмовитися від своїх новонароджених дітей. Щоб цього не допустити, в центрах матері і дитини з такими жінками працюють психологи, лікарі, професійні няні, які пояснюють, що народження дитини – це новий етап життя, це радість в сім’ї», – пояснив Петро Гоч.

За його словами, в області уже напрацьовано низку заходів для того, щоб створити і до кінця цього року відкрити соціальний центр матері і дитини.

«Він не буде надто великим, бо у Тернопільській області існує потреба, аби в такій установі одночасно могло перебувати не більше двох матерів, – зазначив заступник голови облдержадміністрації. – Ми вже визначили кілька місць, де б можна було розташувати такий заклад. Упродовж двох тижнів думаємо прийняти  остаточне рішення».

Петро Гоч додав, що у 2012 році на Тернопільщині було лише чотири відмови матерів від новонароджених дітей.

«Створення такого центру дозволить знизити цю кількість до нуля. Кожна дитина повинна мати можливість виховуватися в сім’ї. Завдання, яке ставить Президент, буде виконане в області», – переконаний заступник.

Тернопільська ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу