Бурчання бабусь біля під’їздів, мовляв, молодь нині пішла не та, всі суцільно – ледарі і невігласи, знову спростовано.

Троє  школярів із російського Нижнього Новгороду перевершили у винахідливості співробітників найбільшої Інтернет-компанії у світі Google. Учні 10-го класу створили найбільш місткий носій інформації у світі –  на зразок  найбільшої флешки або жорсткого диска.

Микита Чернядьов, Ілля Данилов і Антон Зарубін про міжнародний конкурс Google прочитали в Інтернеті, а ідея створення нового носія інформації з’явилася сама собою.

Хлопці кажуть, що й раніше брали участь в олімпіадах і конкурсах, але обмежувалися рідним містом. А тут вирішили – була  не була – вийти на всесвітній рівень. І не прогадали – потрапили у фінал.

Проект Digital Sandwich («Цифровий бутерброд» – таку назву вигадали хлопці для свого винаходу) відкриває не бачені раніше перспективи – новий носій інформації не перевищує за розмірами звичайного альбомного аркушу, але при цьому дозволяє зберігати до 28 терабайт інформації.

Простіше кажучи, на такий диск можна зберегти відеотеку з 20 тисяч повнометражних фільмів. При цьому вартість його не перевищує 600 рублів (150 гривень), адже виконаний він зі звичайного… оргскла!

Хоча собівартість диска доволі низька, використання його поки досить дороге. До системного блоку звичайного комп’ютера його не приєднати. Справа в тому, що обладнання, необхідне для запису і читання інформації з нього, коштує близько 100 000 рублів (близько 25 000 гривень). Але юні винахідники налаштовані оптимістично – вони вважають, що науковий прогрес скоро змінить ситуацію, і вже років за п’ять така техніка коштуватиме не дорожче холодильника.

За матеріалами Комсомольская правда  

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *