Педагоги: школярі мають навчатися 13 років - imagesУ Латвії стоїть завдання не тільки відмовитися від ідеї переходу на восьмирічну основну освіту, а й на рік подовжити термін навчання у школах, заявив в інтерв’ю голова Думи латвійських педагогів Оскар Лусіс.

На його думку, отримати повноцінну середню освіту за 12 років неможливо. “У нас все йде вперед, все розвивається. І в Європі – теж. Навчатися 12 років – цього вже мало насправді. Коли я чую, що ми хочемо перейти на 11-річну середню освіту… Це взагалі якийсь жах! Ми повинні дивитися на те, що відбувається в Європі. У Фінляндії, Швеції та інших країнах намагаються вчитися довше”, – заявив Лусіс.

Лусіс вважає, що подовження терміну навчання в школі може допомогти розв’язати проблему безробіття серед молоді.

“Безробіття серед молоді – це значна проблема. Чому? Бо у цих людей є тільки якісь загальні знання. Тут потрібно думати глобально: як утримати їх у школах і навчити чогось важливого”, – сказав експерт.

Як повідомлялося раніше, робоча група Міністерства освіти і науки запропонувала перейти на восьмирічну основну школу, що дасть змогу зменшити загальну тривалість навчання на один рік. Крім того, робоча група також запропонувала зберегти чинну систему і оголосити про прийом до школи з шести років, причому на вибір батьків дитину можна віддати в школу і на рік пізніше.

За матеріалами DELFI 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *