На Дніпропетровщині кожна четверта жінка, яка хотіла залишити дитину в пологовому будинку, змінила своє рішення. Цьому, зокрема, сприяє створення в області центрів медико-соціальної реабілітації для дітей із особливими потребами.

Заняття, які там проводяться, допомагають таким дітям адаптуватися в соціумі та вести максимально повноцінне життя. А батькам – повертають надію на те, що їхні вихованці будуть здорові. Про це повідомила начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям та матерям департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Наталія Шмалько.

Вона зазначила, що турбота про дітей з особливими потребами є важливим акцентом соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України». Зокрема, це стосується покращення їх соціальної адаптації, зниження дитячої інвалідності, а також забезпечення дітей з особливими потребами необхідною реабілітацією.

Завдяки активному впровадженню сімейних форм виховання, кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у державних закладах, помітно зменшилась. Як результат, в регіоні відбулося реформування будинків дитини. Зокрема, на базі чотирьох будинків дитини у Дніпропетровську, Кривому Розі, Дніпродзержинську та Нікополі були створені відділення ранньої медико-соціальної реабілітації дітей.

Із вересня 2012 року два будинки дитини Дніпропетровська та Нікополя були повністю перепрофільовані в спеціалізовані Центри медико-соціальної реабілітації дітей. Наразі загальна потужність двох відділень та двох центрів становить 250 ліжок, в тому числі 25 ліжок спільного перебування з батьками. Сюди потрапляють діти віком від трьох місяців до шести років.

«Завдяки створенню таких центрів та відділень в області майже в чотири рази скоротилася кількість покинутих у пологових будинках дітей. Жінки розуміють, що хвора дитинка – це не вирок та не тягар. Влада дбає про таких дітей і робить все можливе, щоб повернути їх до повноцінного життя. Жінки не залишаються наодинці зі своїми проблемами», – сказала Наталія Шмалько.

Також вона зазначила, що центри медико-соціальної реабілітації функціонують і на базі п’яти медичних лікувальних закладів Дніпропетровська, Кривого Рогу, Дніпродзержинська та Павлограда. Сюди можна звертатися за консультаціями лікарів, які допоможуть вчасно діагностувати хворобу та запропонувати необхідне лікування або реабілітацію.

Важливо, що у центрах використовують сучасні немедикаментозні реабілітаційні програми, які стимулюють розвиток порушених функцій у хворої дитини, а також відбувається навчання батьків щодо виховання та занять із дитиною за спеціальними методиками. Протягом року необхідну реабілітацію в таких центрах пройшли близько двох з половиною тисяч дітей.

Начальник управління у справах сім’ї та молоді Дніпропетровської ОДА Лілія Ковальова зазначила, що завдяки соціальним ініціативам Президента Віктора Януковича в області створена комплексна система медико-соціальної реабілітації дітей. «Після досягнення 7-річного віку діти з особливими потребами можуть проходити діагностику, обстеження, оздоровлення, а якщо необхідно, й лікування, без відриву від навчального процесу. Все це можна зробити у центрі соціальної реабілітації «Перлина Придніпров’я», – сказала вона. – Тут працюють висококваліфіковані соціальні працівники, медичний персонал, вихователі, психологи, педагоги та інші фахівці. За рік тут оздоровилося більше трьох тисяч дітей».

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу