Розпочала роботу регіональна літня школа мовного інстенсиву для вчителів загальноосвітніх шкіл, які викладають німецьку мову як першу або другу іноземну. Ініціювали захід Гете-Інститут в Україні, за сприяння Департаменту освіти Донецької обласної державної адміністрації на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. 

Перехід до нових стандартів навчання, зокрема, нового стандарту мовної освіти в Україні, передбачає створення плюрилінгвального простору за рахунок вивчення другої іноземної мови, мов національних меншин, розширення обсягу міжкультурного спілкування. 

З метою популяризації та підтримки німецької мови Гете-Інститут в Україні розробив проект щодо проведення регіональних літніх шкіл мовного інтенсиву для вчителів загальноосвітніх шкіл, які викладають німецьку мову як першу або другу іноземну. Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти одним із перших приєднався до проекту. 

Відповідно до викликів сучасності зростають вимоги до якості мовної освіти. Учителям, які пройшли конкурсний відбір для навчання в школі мовного інтенсиву, надається можливість підвищити рівень володіння принципами сучасної методики та дидактики навчання іноземної мови, удосконалити мовленнєву та мовну компетентності, розширити знання з країнознавства, підключитися до міжкультурного діалогу європейських країн. 

Орієнтація України на загальноєвропейські стандарти мовної освіти передбачає стандартизацію та незалежне оцінювання рівня мовної та мовленнєвої компетенції всіх, хто вивчає іноземні мови. Слухачам школи мовного інтенсиву надається можливість пройти мовний курс та, за бажанням, скласти міжнародний іспит на рівні незалежного користувача» (В2). 

Роботу школи розпочав Вальтер Деген – керівник відділу педагогічної кооперації з німецької мови Гете-Інституту в Україні. 

З привітанням до вчителів німецької мови звернулася проректор з наукової роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяна Волобуєва, кандидат педагогічних наук, доцент. 

З Донецької області можливість пройти навчання отримали лауреати регіонального етапу конкурсу «Учитель року ? 2011» в номінації «Учитель німецької мови» та молоді вчителі німецької мови. 

Слухачами школи є також учителі німецької мови з Києва, Харкова, Львова, Запорізької та Херсонської областей. Крім професійного вдосконалення, ця школа сприятиме зміцненню міжрегіональних контактів та культурних зв’язків. 

Робота школи триватиме два тижні, після завершення учасники отримають сертифікати.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу