Жінки менше за чоловіків піддаються стресам - 1331113210 razdrazhenieАмериканські біологи підтвердили, що жінки дійсно краще переносять стрес, аніж це вдається чоловікам, і все це завдяки дії гормону естроген на нервову систему.

Чжень Янь (Zhen Yan) з університету Баффало (США) і її колеги дійшли такого висновку, спостерігаючи за поведінкою щурів під час постійного стресу і змінами в роботі їх мозку. Для цього вчені придбали кількох самців і самок і прикували їх ланцюгами до стінок клітки. За тиждень “ув’язнення” біологи оцінили стан своїх підопічних, порівнюючи реакцію на стрес у особин різної статі.

Як і очікувалося, самки менше постраждали, це було помітно зі слабких змін у біохімії їх мозку. Коли вчені порівняли вміст клітин і кровоносних судин, вони з подивом виявили, що в  мозку самок щурів спостерігався підвищений рівень естрогену, жіночого статевого гормону. Це наштовхнуло їх на думку, що дана речовина може “включати” захисні механізми в нейронах, що оберігають їх від стресу.

Дослідники перевірили цю гіпотезу, заблокувавши роботу естрогенових рецепторів. У результаті цього особини слабкої статі почали відчувати стрес тією ж мірою, що і самці.

Потім вчені провели зворотнє дослідження – почали вводити естроген в кров самців, які перебували в клітках-“тюрмах”. Це зробило їх настільки ж малочутливими до стресу, що і звичайних самок. У своїх наступних роботах вчені планують з’ясувати, як діють молекули естрогену, і спробувати пристосувати його для створення безпечного антидепресанту.

“Коли ми заблокували роботу естрогенових сигналів до мозку самок, стрес почав позначатися на них. І навпаки, самці переставали відчувати його при “увімкненні” естрогенових систем. Якщо нам вдасться створити речовини, що діють так само, як естроген, але не викликають проблем з гормонами, їх можна буде використовувати для вирішення проблем зі стресом у чоловіків”, – заявила Янь.

За матеріалами   РИАНОВОСТИ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *