11 липня у столичному Будинку вчителя відбулась громадська презентація результатів І етапу Національного проекту «Відкритий світ». 

«Завершено перший етап реалізації Національного проекту «Відкритий світ» – 54 школи в усіх областях України оснащені сучасним обладнанням, на якому навчаються понад 3200 учнів 7-х класів, – повідомив голова Держінвестпроекту Владислав Каськів. – За рішенням Президента України до кінця цього року сучасним обладнанням будуть забезпечені 2000 шкіл». 

«Національним проектом було проведено тестування 12 типів обладнання, за результатами якого BDO, п’ята найбільша у світі міжнародна аудиторська компанія, надасть висновки для використання найоптимальніших рішень на наступних етапах проекту», – відзначив Владислав Каськів. 

За словами партнера з розвитку компанії BDO в Україні Ігоря Константінова, в серпні цього року компанія надасть розгорнутий аналіз щодо ефективності рішень проекту. «Концепція Національного проекту «Відкритий світ» цілком відповідає найкращим світовим практикам. Аналогічні освітні проекти вже реалізуються в усьому світі. Приємно, що подібні рішення запроваджуються відтепер і в Україні», – сказав Ігор Константінов. 

«Аналіз BDO дасть можливість відкоригувати тактику реалізації проекту, відібрати краще обладнання і партнерів, – зазначив керівник Національного проекту «Відкритий світ» Руслан Свірський. – Вибір, закупка та встановлення обладнання в межах першого етапу реалізації Нацпроекту здійснювались пропорційно кращими українськими та міжнародними компаніями-інтеграторами: «Сітронікс», «Енглер», «БМС Техно», «УСІ». Вартість встановленого в межах проекту обладнання та пакету відповідних сервісних послуг є нижчою за ринкову». 

Інвестицію в Національний проект «Відкритий світ», зокрема, здійснили компанії Microsoft та Intel, забезпечивши навчання вчителів новітніми викладацькими методиками за рахунок власних ресурсів. 

Компанія Intel провела навчання понад 4500 вчителів по всій України, які засвоїли викладацьку технологію: «1 учень – 1 комп’ютер». «Intel як експерт в сфері ІКТ та ефективного застосування ІКТ в освіті долучився до процесу реалізації Національного проекту «Відкритий світ» з самого початку. Ми підтримували і плануємо в майбутньому підтримувати Національний проект, тому що вважаємо його стратегічно важливим для країни, для формування інформаційного суспільства та економіки знань в Україні. Intel із задоволенням й надалі передаватиме свій багаторічний досвід, тренінгові матеріали та освітні ресурси, релевантні для Національного проекту», – повідомила директор освітніх програм Intel в Україні та СНД Тетяна Нанаєва.

Чемерис Олександр, менеджер по роботі з державними замовниками Представництва Cisco в Україні, відзначив: «Ми задоволені співробітництвом з Національним проектом «Відкритий світ» та запевняємо в нашій готовності до подальшої співпраці. Це – проект заради майбутнього наших дітей та нашої країни». 

У межах громадської презентації гостям було представлено інформаційний ролик Національного проекту «Відкритий світ». 

Довідково: Національний проект «Відкритий світ» передбачає модернізацію системи освіти України, формування висококваліфікованих, технологічно розвинутих спеціалістів та підвищення конкурентоспроможності країни. Головним завданням проекту є подолання освітньої нерівності та доступність якісної освіти кожному школяру України. Проект передбачає впровадження єдиного національного інформаційно-освітнього середовища, яке вже розроблене та перебуває на стадії тестування.

У створення освітнього порталу Національного проекту «Відкритий світ» вже було залучено 40 млн гривень іноземних інвестицій. У межах першого етапу проекту тестувалось, зокрема, чотири типи учнівського обладнання: нетбук Classmate PC; планшет Apple iPad2, планшет GoClever, планшет ZnayPad. Всього було встановлено 2160 планшетів та 1080 учнівських нетбуків, 648 потужних комп’ютерів для вчителів, 324 цифрові лабораторії з хімії, біології і фізики, 54 комплекти мережевої інфраструктури та 270 мультимедійних інтерактивних комплексів.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу