Українцям не відпочивається без роботи - 7aa2c40be239 1Більшість українських офісних співробітників вирішують робочі завдання навіть під час відпустки.
Тільки 3% респондентів можуть похвалитися повною свободою під час заслуженого відпочинку – у них взагалі немає необхідності бути на зв’язку з офісом. У всіх інших випадках відсутність своєчасної відповіді на запит роботодавця тягне за собою неприємності на роботі, зіпсовані відносини або навіть звільнення зі штрафом. В цілому 95% українців так чи інакше присвячували час для робочих питань під час відпочинку.

Як свідчать результати опитування, найбільше щастить молодим людям (21-30 років). Серед них – найнижчий показник тих, кому доводилося працювати під час відпустки, хоча і він вкрай високий – 91%. У віці від 30 до 40 років кількість тих, кому доводилося трудитися на відпочинку, складає 97%, а після 40 дуже рідко можна зустріти тих, кому пощастило провести всі вихідні без думок про роботу – таких залишається тільки 1%.

Також половина опитаних запевняє, що у відпустці вони повинні залишатися на зв’язку з керівництвом (47%). Більше третини говорять про те, що це бажано, але необов’язково (37%), десята частина респондентів вважає своїм обов’язком «бути на телефоні» лише у виняткових випадках (12%), і лише 3% можуть похвалитися тим, що відпустка – це тільки відпустка, і на зв’язку бути не обов’язково. Серед таких щасливчиків найбільше працівників виробництва (6%), сфери послуг (8%), а також технічних фахівців (4%).

Дослідники зазначають, що серйозні фінансові санкції, штраф, звільнення, догани загрожують тільки 6% респондентам. А от третина опитаних (29%) настільки відповідальні, що просто не можуть уявити собі ситуації, коли вони опиняться «поза зоною доступу». При чому з віком рівень відповідальності зростає. Якщо серед молодих фахівців тих, хто не уявляє відпустку без зв’язку з роботою, тільки 25%, то серед людей після 40 років – уже майже половина.

Зазначимо, що більша частина українців (47%) з розумінням ставитися до необхідності бути на зв’язку під час відпустки, а от третині опитаних така ситуація зовсім не до душі: для них відпустка – час виключно для відпочинку.

Не тільки співробітники вважають за краще бути на зв’язку. Керівники також під час відпустки намагаються тримати руку на пульсі, перевіряючи роботу підлеглих періодичними дзвінками (41%), запитами на електронну пошту (29%), іноді навіть раптовими появами в офісі (6%). З іншого боку, 15% не чекають дзвінка або листа від шефа і зв’язуються з ним першими. І тільки 27% керівників дозволяють собі і підлеглим відпочити одне від одного повністю.

 За матеріалами КОММЕНТАРИИ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *