Днями прес-служба голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілії Гриневич у ЗМІ поширила критичну інформацію щодо проекту Концепції профільного навчання. У відповідь хотіли би зазначити…

Довідка: Над проектом Концепції профільного навчання працювала робоча група, в складі якої: відомі академіки, завідуючі відділів освіти, ректори інститутів, авторитетні викладачі, народні та заслужені вчителі, директори шкіл з усієї України, які мають досвід впровадження профільного навчання. Проект Концепції було розміщено для громадського обговорення на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України. 

Та не встигли його розмістити, як «постійні експерти» Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України винесли їй вирок та поставили штампи про непридатність. Але ж вибачте, проект Концепції пройшов широке обговорення педагогічними колективами. Йому давалася висока оцінка та зазначалося, що саме профільне навчання забезпечує рівний доступ учнівської молоді до здобуття початкової допрофесійної підготовки, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах реформування сучасного суспільства. Обговорення триватиме ще два місяці. Невже кілька народних депутатів вважають себе істиною в останній інстанції?

Безумовно, Концепцію буде доопрацьовано з урахуванням отриманих пропозицій освітян, які робоча група ретельно розгляне. Тільки при цьому слід пам’ятати, що базову загальну середню освіту забезпечує основна школа (5-9 класи), а у старшій школі (10-11 класи) навчання є профільним.

Розроблення нової Концепції профільного навчання є лише першим кроком у цьому напрямку, далі триватиме робота над розробленням навчальних планів, навчальних програм та підручників. Організований перехід загальноосвітніх навчальних закладів на профільне навчання за новими державними стандартами передбачається здійснити з вересня 2018 року. Хоча окремі педагоги агітують за більш ранній початок реалізації цієї Концепції.

Сподіваємося, що обговорення Концепції не стане ігрищами політиків і піаром невдоволених, а буде широким спілкуванням професіоналів. Ще раз запрошуємо всіх, кому не байдужа доля освіти, до громадського діалогу «Українська освіта: реалії і кроки до якісної освіти», який пройде у липні-серпні цього року в різних регіонах України. Також нагадуємо, що пропозиції до проекту Концепції можна надсилати на електронну адресу: n_beskova@mon.gov.ua

Фахівці департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу