В Україні створять мережу випробувальних лабораторій, у яких визначатимуть вміст ГМО в продуктах. Відповідну постанову ухвалив Кабінет міністрів України. У таких установах можна буде визначити, чи є генетично модифіковані організми у зерні, насінні, плодово-овочевій і харчовій продукції, лікарських і ветеринарних препаратах.

На засіданні уряду була ухвалена постанова «Про затвердження Положення про мережу випробувальних лабораторій з визначення вмісту генетично модифікованих організмів у продукції». Розробником цього документу стало Міністерство аграрної політики та продовольства.

Згідно з ухваленою постановою, в Україні буде створено мережу випробувальних лабораторій. Створюватимуть її на базі як державних, так і приватних установ. А залежно від направленості цих установ, відповідатимуть за їхню роботу Мінагрополітики, МОН, МОЗ, Мінприроди та Держветфітослужби.

У лабораторіях досліджуватимуть продукцію та продукти її переробки, зокрема, шукатимуть ГМО в зерні, насінні сільськогосподарських культур, плодоовочевій продукції, виноматеріалах, тютюні, садивному матеріалі, харчових продуктах, кормах, кормових добавках, косметичних засобах, лікарських засобах та ветеринарних препаратах тощо.

На переконання урядовців, ця постанова сприятиме контролю над обігом ГМО та продукції, що отримана з їх використанням.

Нагадаємо, що наразі на базі лабораторій Державної інспекції сільського господарства в АР Крим, Вінницькій, Запорізькій, Харківській, Тернопільській, Полтавській областях та Державним Центром сертифікації й експертизи сільськогосподарської продукції створена мережа випробувальних лабораторій із визначення кількісно-якісного вмісту генетично модифікованих організмів у зерні та продуктах його переробки.

Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу