Доведено магнітну природу спалахів на Сонці - sontseВчені спостерігали за спалахами на Сонці в ультрафіолетовому і рентгенівському діапазонах за допомогою Solar Dynamics Observatory. Ці спостереження показали, що у формуванні спалаху важливу роль відіграє зміна конфігурації магнітного поля.

Спостереження в рентгенівських променях виявили рух плазми, розігрітої до позначки у понад десять мільйонів градусів і відокремили такі потоки плазми від іншої речовини. Науковці побачили плазмові потоки двох типів із різною температурою. В область, де відбувається перебудова ліній магнітного поля, потрапляє порівняно холодна плазма, а потоки, що виходять, нагріті вже до високих температур.

Теорія магнітного перез’єднання свідчить, що розігрів плазми відбувається там, де магнітні силові лінії різних магнітних доменів перезамикаются. Таке явище спостерігалося в лабораторних умовах, а в 2012 році його вперше вдалося побачити і на Сонці. Наприкінці червня 2013 для вивчення атмосфери Сонця і процесу формування сонячних спалахів був запущений ще один апарат, IRIS. Його телескоп дозволить отримати ще більш детальну картину перебудови магнітних полів.

За матеріалами Комментарии

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *