Заступник  міністра освіти і науки України Борис Жебровський підписав листа про надання грифу «Рекомендовано для використання у дошкільних навчальних закладах» методичному посібнику з Петриківського розпису «Петриківський первоцвіт». 

Цей посібник по-своєму знаковий для освітян України. 

Нагадаємо, що у березні 2013 року було проведено тиждень Петриківського розпису в Брюсселі (Королівство Бельгія), у травні – в Кувейті, крім того, тривають переговори з Китаєм та Японією. Ці виставки є частиною цьогорічного масштабного міжнародного промо-туру із просування Петриківського мистецтва за кордоном в межах ініціативи України щодо набуття Петриківським розписом статусу нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. 

У червні 2013 року у штаб-квартирі ЮНЕСКО було проведено виставку «Петриківський розпис – колір традицій», до якої увійшли 55 робіт, представлених в єдиному традиційному стилі.

У грудні 2013 року на засіданні комітету ЮНЕСКО має бути вирішене питання щодо надання Петриківському розпису статусу нематеріальної спадщини людства. 

У дитячих садках вихователі навчають дітей різним технікам малювання. А для того щоб створити візерунок у техніці петриківського розпису, необхідно оволодіти чотирма типами мазка, традиційно названих «гребінець», «зернятко», «горішок», «перехідний мазок». 

Життєрадісні, лагідні петриківські розписи милують зір, дарують життю яскравість, саме тому вони давно стали національним символом України, який можна побачити у дитячих садках, музеях та на виставках. 

Сподіваємось, це оцінять і в ЮНЕСКО.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу