Упровадження «підйомних» для молодих фахівців, які працюватимуть у селах, сприятиме не тільки працевлаштуванню молоді, а й поліпшенню соціальної ситуації в маленьких населених пунктах. Відповідна норма передбачена законом «Про зайнятість», а Порядок її виконання вже затверджений урядом. Про це повідомила міністр соціальної політики України Наталія Королевська, відповідаючи на запитання журналістів після завершення засідання КМУ.

«Молоді фахівці, які одержали медичну чи педагогічну спеціальність і уклали трудовий договір не менше ніж на 3 роки на роботу в селах, отримають одноразову матеріальну допомогу у 10 мінімальних зарплат – зараз це 11 140 грн. Такий підхід дасть змогу не лише стимулювати зайнятість молоді, я й поліпшити соціальну ситуацію у маленьких населених пунктах», – сказала вона.

Міністр також нагадала, що раніше уряд затвердив розроблений Мінсоцполітики Порядок, яким передбачено запис до трудової книжки періоду стажування студентів на підприємствах. «Таким чином студенти старших курсів отримали не тільки здобувати практичний досвід на підприємствах та виробництві, а й одержати задокументоване підтвердження цього. Це матиме позитивний вплив на їхню конкурентоздатність на ринку праці», – сказала вона.

Загалом же, за словами міністра, Закон «Про зайнятість населення», який діє з початку року, направлений на стимулювання зайнятості молоді та створення нових робочих місць. Зокрема, роботодавцям, які братимуть на роботу молодих фахівців, протягом року компенсуватимуть 100% єдиного соціального внеску, сплаченого за такого співробітника.

Водночас Наталія Королевська наголосила на тому, що нові механізми, передбачені у цьому законі, направлені на стимулювання зайнятості й інших категорій громадян, які є малоконкурентними на ринку праці.

Прес-служба Міністерства соціальної політики

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу