Артек збирає дітей зі 62 країн світу, аби змінити світ на краще - 3990558006 a13a2a9a5220 липня в Артеку відбудеться прес-конференція з нагоди відкриття традиційного 12-го Міжнародного дитячого фестивалю «Змінимо світ на краще!».

Історія фестивалю бере свій початок з 2001 року, коли на узбережжі Чорного моря вперше зібралися діти з 4 країн Організації Чорноморської Економічної Співдружності. Фестиваль сприяє спілкуванню дітей різних національностей і віросповідань, взаємопроникненню різних культур, передачі світової спадщини від покоління до покоління, виховання у підростаючого покоління толерантності у вирішенні глобальних і локальних проблем людства.

За 11-річну історію фестивалю в Артеці побувало понад 8 тис представників 73 країн світу, які відкрили для себе Україну. Завдяки фестивалю встановлюються та розвиваються культурні та гуманітарні стосунки з іншими країнами, фестиваль вже увійшов до складової діяльності посольств України за кордоном. Важливо й те, що на паритетних умовах талановиті українські діти побували більше ніж в 20 країнах світу, в тому числі в Азербайджані, Росії, Білорусі, Литві, Нідерландах, Франції, Великобританії, Греції, Кіпрі, Словенії, Македонії, Чорногорії, Сербії, Польщі, Китаї, Кіпрі, Об’єднаних Арабських Еміратах, Лівані, Марокко, Йорданії та Ізраїлі.

У цьому році Міністерство закордонних справ, враховуючи багаторічний досвід проведення фестивалю, його популярність на міжнародному рівні, внесок у розвиток багатостороннього та культурного співробітництва між Україною та іншими країнами, а також Українське головування в ОБСЄ протягом 2013 року, порушило питання перед Урядом про проведення в рамках цьогорічного фестивалю Дитячо-молодіжного саміту ОБСЄ. Ця ініціатива була озвучена 17 січня Міністром закордонних справ України Л.О.Кожарою під час процедури вступу до виконання обов’язків головуючого в ОБСЄ, запропонована Концепція проведення саміту, що полягає в ознайомленні молоді з діяльністю ОБСЄ та створенні платформи для міжнаціонального спілкування для виховання молодих поколінь на засадах толерантності та недискримінації. Основні питання, що внесені до порядку денного саміту – роль молоді у попереджені конфліктів, захист довкілля заради майбутнього, молодь та Інтернет: можливості та виклики.

Пропозиція проведення в Україні Дитячо-молодіжного саміту ОБСЄ підтримана Президентом України В.Ф.Януковичем та Кабінетом Міністрів України. Міністр закордонних справ Л.О.Кожара, як діючий голова ОБСЄ, звернувся до міністрів закордонних справ держав-учасниць ОБСЄ, її азіатських та середземноморських партнерів з пропозицією щодо участі дитячих делегацій в саміті, проведення якого заплановано з 20 липня по 1 серпня в МДЦ «Артек» в рамках 12-го Міжнародного дитячого фестивалю «Змінимо світ на краще!».

Завдяки зусиллям дипломатичних представництв України за кордоном та Фонду, до України прибувають представники 62 країн, з яких 41 – з країн-учасниць ОБСЄ, 8 країн партнерів ОБСЄ та 13 країн Африки та Азії, які традиційно беруть участь у фестивалі. Вперше до складу учасників приєднаються діти з Андорри, Ірландії, Іспанії, Словаччини, Кореї та Сенегалу.

У прес-конференції візьмуть участь генеральний секретар ОБСЄ  Л. Дзанньєр, міністр закордонних справ України Л. Кожара, міністр соціальної політики Н.Королевська, радник  Прем’єр-міністра України, голова Оргкомітету В. Довженко, генеральний директор МДЦ «Артек» О. Піддубна.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *