На початку липня Міжнародний симпозіум програми ТЕМПУС IV-5 за міжнародним проектом «Інноваційні лабораторії: використання відкритих інноваційних навчальних платформ та дослідницької діяльності в освіті для підприємств з метою розширення участі та інноваційного потенціалу університетів у постсоціалістичних суспільствах» (ІННОЛАБ) зібрав учасників.

У симпозіумі взяли участь провідні фахівці з усіх організацій-партнерів проекту:

– Університету м. Бредфорд (Королівство Великобританії) – координатор проекту;

– Міністерства освіти і науки України;

– Національного університету «Києво-Могилянська академія» (Україна);

– Ужгородського національного університету (Україна);

– Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (Україна);

– Талліннського університету технологій (Естонська Республіка);

– Університету Аристотеля в Салоніках – Дослідницького центру Міських та Регіональних Інновацій (URENIO) (Грецька Республіка);

– Тернопільської благодійної фундації «Бізнес-інкубатор Тернопільщини» (Україна);

– Гродненського державного університету імені Янки Купала (Республіка Білорусь);

– Полоцького державного університету (Республіка Білорусь).

Окрім того, в робочій зустрічі взяли участь представники Українського національного комітету Міжнародної торгової палати, вітчизняні підприємці, студенти і аспіранти Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Головне завдання цього проекту ТЕМПУС-ІННОЛАБ є створення відкритої інноваційної навчальної платформи, яка дозволить здійснювати продуктивну кооперацію між підприємствами, університетами (наука і навчання) й урядовими структурами для активізації інноваційної діяльності підприємств.

ІННОЛАБ сприятиме формуванню в Україні інституційних та організаційних форм для реалізації передової управлінської концепції «інноваційної спіралі»: «освіта-наука-інновації», як форми інтеграції науки з виробництвом для створення, впровадження та поширення інновацій. Відповідне удосконалення навчальних програм в університетах, максимально наблизить вищу освіту до сучасних потреб практики щодо активізації інноваційної діяльності.

Виконання проекту забезпечить ефективну координацію інноваційної діяльності та максимальне поширення його результатів не тільки в Україні, а й сприятиме посиленню міжнародної виробничої та науково-технічної кооперації інноваційних підприємств України, перш за все з підприємствами та регіонами Європейського Союзу.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу