Учені з Угорщини та Об’єднаного Королівства створили електроскальпель, який вміє аналізувати характер тканини, яку розрізає. Мас-спектрометричні дослідження в режимі реального часу дозволяють лікарю визначати, де закінчуються ракові клітини і починається здорова тканина. Це дозволяє більш точно видаляти пухлини.

Спочатку дослідники зібрали 3000 зразків здорових і уражених злоякісними пухлинами тканин. Після цього їх по черзі торкнулися електроскальпелем і відібрали пробу газу, що виділився при цьому. Газову суміш медики аналізували мас-спектрометром, після чого результати хімічного аналізу зіставляли з даними гістологічної експертизи того ж зразка.

Зіставлення дозволило виділити унікальні хімічні маркери різних пухлин і визначати їх за складом аерозолів, що виділяються при розрізанні електроскальпелем. Інструмент для проведення операцій доповнили трубкою, яка відсмоктує газову суміш до мас-спектрометру – це забезпечило можливість аналізу без проведення лікарями якихось додаткових дій під час операції. Висновок про те, чи допомагає новий метод уникнути метастазування пухлини, можна буде зробити тільки через кілька років після операцій.

Гістологічне дослідження тканини в даний момент є основним і найнадійнішим способом визначення ракових пухлин: клітини вивчаються під мікроскопом експертом-гістологом. Але при проведенні операцій хірургам доводиться чекати щонайменше півгодини, щоб дізнатися характер віддаленого зразка. Це веде до тривалого наркозу і не забезпечує високої точності, яка особливо важлива при операціях на мозку.

За матеріалами Lenta.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *