Допомогти маленьким закарпатцям, які опинились у складних життєвих ситуаціях, – така мета реабілітаційного відділення, яке днями відкрито в обласному Будинку дитини в м. Свалява (Закарпатська область).

Вперше в області створено модель Будинку дитини зі структурним підрозділом медико-соціальної реабілітації, що дозволяє інідивідуально підійти до кожного малюка і допомогти сім’ям, які потрапили в складні життєві ситуації.

Діти віком від шести до 18 місяців проходять комплексну програму реабілітації під наглядом фахівців-медиків, логопедів, фізіотерапевтів. Наразі відділення може прийняти десятьох маленьких пацієнтів

За словами головного лікаря обласного Будинку дитини Володимира Бейреша, така допомога надвичайно важлива в перші місяці і роки життя, бо саме тоді закладаються основні життєві навички. Адже відомо, що мозок у дитини найінтенсивніше розвивається в раньому віці – до трьох років.

Щоб оформити дитину у відділення реабілітації, потрібен мінімільний перелік документів: заява офіційних представників дитини, направлення від сімейного лікаря або педіатра, довідка про епідоточення, аналізи та путівка.

Перебування дитини у реабілітаційному відділенні триває від двох до шести місяців. Побоювання батьків, що за цей термін не виплачуватимуть кошти або їх буде позбавлено батьківських прав, – безпідставні. Адже головна мета медиків – допомогти малюку та його родині пережити важкий період.

Уже перші тижні роботи довели необхідність розширення реабілітаційного відділення. Медики стверджують, що такої фахової допомоги потребують діти і більш старшого віку – до трьох, а то і до шести років.

До 2017 року Будинки дитини в межах відповідної державної програми буде реформовано. Закарпатський обласний заклад обрав напрямок реабілітаційний. І відкриття відділення стало першим кроком у втіленні державницького підходу та турботи про найнезахищених і найменших членів нашого суспільства.

 Прес-служба Міністерства охорони здоров’я

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу