Найповільніший експеримент у світі зняли на відео - eksperyment1Фізики отримали перший відеозапис експерименту, що проходить у музеї Дубліна з 1944 року. Вчені зафіксували рух бітумної маси через скляну воронку, яка за весь час досвіду дала всього вісім крапель. Відеозапис падіння дев’ятої краплі опубліковано з коротким поясненням в Nature News.

Автори відеозапису підкреслюють, що незважаючи на уявну простоту досвіду, зафіксувати момент падіння крапель поки нікому не вдалося. Аналогічний експеримент проводять в Австралії, але в момент падіння останньої краплі камера виявилася тимчасово вимкнено.

Вчені визнають, що їхній досвід не має значної цінності з точки зору фізики чи хімії. Проте один із експериментаторів, Денис Вейар, говорить про те, що такі досліди живлять людську цікавість.

Nature News, описуючи роботу дослідників, додає що раніше прикладом повільної текучості речовини вважалося скло. Але пізніше цю думку було визнано міфом: якщо скло і тече, то вкрай повільно,  зрушення можна помітити тільки через мільйони років.

За матеріалами Lenta.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *