Ctrl + Alt + Delete вигадали випадково - ctrl alt delКолишній інженер IBM, програміст Девід Бредлі поділився спогадами про те, як ними була вигадана комбінація клавіш Ctrl + Alt + Delete, яка запускає перезавантаження системи.

За словами Бредлі, комбінація з’явилася навесні 1981 року в ході розробок нового ПК для IBM. Роботи йшли дуже швидко, тому що компанія хотіла встигнути випустити свій комп’ютер одночасно з виходом на ринок комп’ютерів прямих конкурентів – Apple і RadioShack.

У разі будь-якого програмного збою доводилося неодноразово перезавантажувати комп’ютер. Відлік часу йшов буквально на хвилини, а кожне перезавантаження забирало дорогоцінний час. На певному етапі хтось із розробників люто стукнув руками по клавіатурі і запропонував призначити окрему комбінацію клавіш для перезавантаження.

За іронією долі, його руки припали на три клавіші – ті самі Ctrl + Alt + Delete виявилися комбінацією, яку неможливо було натиснути незграбним рухом. Реалізація ідеї зайняла приблизно десять хвилин. При цьому розробники планували прибрати її з фінальної версії комп’ютера, але в метушні про це забули.

Пік популярності комбінації Ctrl-Alt-Delete припав на початок 1990-х, коли користувачі зіткнулися з “синім екраном смерті” – збоєм в операційній системі Microsoft Windows.

За матеріалами imena.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *