У Кишиневі вп’яте зібралась українсько-молдавська комісія з науково-технічного співробітництва. Українську делегацію очолював перший заступник голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Борис Гриньов, з Молдовської сторони головував президент Національної академії наук Республіки Молдова академік Георгій Дука. Також участь у засіданні взяв Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Молдова Сергій Пирожков.

Під час заходу сторони обговорили особливості реформування науково-технологічної сфери Молдови та її позитивний досвід. Борис Гриньов у своєму виступі також представив останні зміни в зазначеній сфері відповідно до адміністративної реформи в Україні.

Члени делегацій обмінялись інформацією щодо проектів, представлених на спільний конкурс між Держінформнауки та Академією Наук Молдови, їх відповідність конкурсним вимогам та з урахуванням експертної оцінки обох країн та пріоритетів двосторонньої співпраці затвердили шість наукових проектів до фінансування в 2014 – 2015 роках.

Під час дискусії Молдовська сторона ініціювала розгляд питання щодо проведення спільного засідання з проблемних питань басейну Дністра.

Оскільки з січня 2012 року Молдова є асоційованим членом європейських рамкових програм, сторони наголосили на необхідності співпраці та започаткуванні нових ініціатив з метою спільної участі в міжнародних проектах, а саме Horizon 2020.

Наприкінці засідання було підписано Програму співробітництва в сфері науки і технологій між Держінформнауки України та Академією Наук Молдови, що дасть змогу системно працювати в вищезазначених сферах, та визначено дату наступного засідання українсько-молдавської Комісії в Україні.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу